Z Worda do Excela

Dzieńdobry! Mam bazę maili w Wordzie, w której są one zapisane w takim formacie:

bpr@um.wroc.pl;ww3@um.wroc.pl;ww1@um.wroc.pl …

Mam też bazę danych w Excelu w którym jest tabelka z tymi mailami.

W pliku excelowskim jest więcej maili niż w wordowskim i teraz mam znaleźć te których nie ma w wordzie.

Na czacie dostałem taką sugestię:

drobok: exportuj dane worda do excela

i wtedy dajesz for i=1 to max_zakres do

for j=1 to max zakres2 do

if(cells(i,1)==cells(j,2)) break; tmp=1

a na koncu pętli2 dajesz if(tmp<>1) cells(i,z++)=cells(i,1)

(oc przepisujesz od dołu), a jak chodzisz na praktyki to powinieneś makra już w szkole mieć xD

oczywiście po skopiowaniu nie działa, ale masz dobrą konwencję (nie zapomnij daj z=max_zakres na początku)

Jako noga z Excela utknąłem na kopiowaniu z worda do excela, wszystko wrzuciło mi do komórki A1. Więc jak zrobić żeby każdego maila z Worda rozdzieliło sprytnie do osobnej komórki (najlepiej w kolumnie). I przy okazji czy jest możliwość aby porównać treść jednego dokumentu w Wordzie z treścią innego i żeby mi zaznaczyło dokładnie to czym się różnią? (tak żeby znaleźć maile które są w jednym dokumencie worda a brakuje ich w innym).

Masz zrobić import z pliku, a jako separator ustawić ;

Dodane 11.10.2012 (Cz) 11:33

ew wklej specjalnie też powinno działać, ale nie wiem czy osiągniesz zamierzony efekt

skopiowałem z worda do notatnika i z notatnika do excela z separatorem ; i się udało, tylko że teraz nie bardzo wiem jak to makro ma wyglądać, co w nim wpisać i jak je robić

wpisałem coś takiego:

Sub Macro1()

i = 1

j = 1

if(cells(i,1)==cells(j,2)) break; tmp=1

if(tmp<>1) cells(i,z++)=cells(i,1)

’ Macro1 Macro

’ Macro recorded 11/10/2012 by bkwapisz

End Sub

ale to jest na pewno nie to o co chodzi, bo makr i pętli robić nie umiem, wyskakuje po kliknięciu “run”, syntax error

koniec for w vba oznaczasz

next licznik

czyli np

next i