Z XP do Windows 7 - problem

Pobrałem Windowsa 7 chciałem go wgrać sprawdzałem wszystkie jego wersje i za każdym razem wyskakiwał komunikat: Nie można przeprowadzić typowego uaktualnienia za pomocą dysku instalacyjnego w innej wersji językowej niż system zainstalowany na komputerze.

Dodam, że XP jest wersją po polsku a ta 7 którą ściągnąłem też, więc nie wiem w czym problem, sprawdzałem google, wszystko, patrzyłem na rejestr ale tez nic :confused:

maka02 , a skąd tą siódemkę ściągnąłeś?

Jak to pobrałeś to nie linux jego można bezproblemowo legalnie pobierać

to jakiś pirat? czy wersja trial 90 dni

po za tym z tego co wiem do Windowsa xp nie da się uaktualnić (bezpośrednio) do Windows 7 tylko viste można.

nie można uaktualnić XP do 7 ale można XP do visty a viste do 7

Ahh, czyli muszę najpierw uaktualnić xp do Visty, tak? a potem z Visty na 7? Ok, ale w 7 jest coś takiego jak ‘uaktualnienie’ czyli, że nie usunie mi wszystkich danych, czy na Viscie tez tak jest? Poniewaz od groma mam filmów, gier itp. Więc nie chciałbym tego formatować a żadnego przenośnego dysku nie posiadam :confused:

Chcąc uaktualnić XP do Windows 7 dokonujesz czystej instalacji. Oczywiście wcześniej należy wykonać backup danych.

Pomysł z uaktualnianiem XP do Visty a następnie do Windows 7 odradzam.

Dlaczego? Właśnie nie chcę instalować wszystkiego od nowa… I kasowac wszystko co mam na dysku

Więc zostań na dotychczasowym systemie.

Dlaczego odradzam aktualizację XP do Visty a następnie do Windows 7? Powiem krótko, unikniesz niepotrzebnych problemów.

Muszę zmienić system na lepszy od xp bez utraty danych.

Jakie problemy mogą być?

Wystarczy zrobić backup danych na inną partycję, płytę DVD, pendrive etc. Naprawdę zabawa w upgrade XP do Visty a następnie Windows 7 to kiepski pomysł. Chcesz się cieszyć szybko i stabilnie działającym systemem - wykonaj czystą instalację Windows 7.

I jeszcze jedno, odpowiedz na to pytanie:

Pliki od Windows mam na C a gry i filmy na dwóch innych partycjach, można wykasować tylko jedną partycje np. całą C? bez tych dwóch innych?

Dodane 02.09.2013 (Pn) 17:13

Z jakiejś strony, nie pamietam jakiej ale sciagnalem trial żeby zobaczyć jak będzie się 7 sprawowała na moim komputerze a poźniej ją kupić.

Można, przy instalacji zaznaczasz którą partycję chcesz sformatować, i tyle. Oczywiście jeżeli na partycji systemowej masz jakieś ważne dane to trzeba je przekopiować na inną partycję.

Aplikacje które masz na dotychczasowej partycji systemowej będziesz musiał przeinstalować.

Jeżeli gry masz zainstalowane na innej partycji niż system to i tak po instalacji nowego systemu będziesz musiał je ponownie zainstalować.

I jeszcze jedno, jeżeli masz system Windows 7 w wersji trial i chcesz go tylko przetestować to zainstaluj go na osobnej partycji albo do pliku VHD. Jeżeli system nie spodoba ci się nie będzie problemu aby nadal korzystać z starszego systemu.

Dzięki za pomoc :smiley: