Z XP na 8

Witam

System XP masz na osobnej partycji, czy wszystko razem na jednej partycji?

 

W drugim przypadku możesz przenieść potrzebne dane na nowy dysk, a następnie sformatować stary.

Razem wszystko na jednej partycji. I chce to zrobić tak żeby mieć jak najmniej roboty a przy okazji się czegoś nauczyć :slight_smile:

Jeśli interesują cie tylko dane to przenieś pliki z folderu dokumenty, pulpit czy innych folderów gdzie zapisałeś samemu dane na nowy dysk, potem sformatuj ten z XP. Chyba że chcesz zachować też dane programów, czy np historię przeglądarki to wtedy najlepiej zachowaj cały profil uzytkownika.

Czyli przerzucic dane na drugi dysk. Sformatować dysk na którym był XP i zainstalować na nim 8?

Tak, możesz wgrać na dotychczasowym dysku. Nie potrzebujesz koniecznie nowego.

Chciałbym mieć w końcu odizolowany system od reszty danych. Bo zaczynam się uczyć na kierunku technik informatyk i co chwilę formaty robie :slight_smile:

To chyba kiepski z Ciebie informatyk będzie skoro co chwila musisz robić format dysku  :smiley:

Bawię się tym raczej i uczę się metodą prób i błędów. Chętnie przyjmuję krytykę. Więc sądzę, że dam rade. A przez takich ludzi jak ty którzy mówią, że będę kiepski to staram się jeszcze bardziej :] Więc dziękować za motywację! Idę psuć komputer dalej :smiley:

 

Żeby nie zakładać nowego tematu. Czy mogę zrobić tak jak poniżej?

Tzn. mam ten jeden dysk wolny i nie mam jak zrobić bootowalnego pendrive, czy idzie zrobić jakoś tak żeby windowsa 8 zainstalować bez tego? W sensie np na xp wrzucam jakieś iso na tamten dysk, później odpalam tylko ten dysk i JUPI instaluje mi się windows 8?.