Z Xp Na Viste


(Mmrowcx) #1

Witam

Posiadam Xp ale znudził mi się pasek z xp dlatego chciałbym sobie zainstalować pasek z visty jest to możliwe jak to zrobić??

Pozdrawiam


(Rmk) #2

Co rozumiesz przez pasek ? chodzi ci o zmianę motywu Luna na Aero ?


(Hen Gra) #3

ja też nie wiem o jaki "pasek" chodzi ale jest sporo programów upodabniających XP do Visty (menu start, aero, sidebar, itd.), poszukaj np. tutaj


(Dawiddek55) #4

"pasek" czyli inaczej pasek zadań (chyba) czyli ten na dole, bo domyślnie w XP nie na sidebara, ale jemu chodzi chyba o ten pasek... więc pobierasz :

http://www.softpedia.com/get/System/OS- ... cher.shtml

włączasz, klikasz "patch" reset kompa, szukasz stylu Visty (paska Visty) na DeviantArt.com (szukaj: Vista Style XP lub podobne), pobierasz, plik .msstyles i .thm wrzucasz do: /Windows/Resources/Themes i po wrzuceniu uruchamiasz go z tamtej lokalizacji, klikasz Zastosuj, OK i masz pasek z visty :slight_smile: Możesz także stosować inne style- np. Windows 7, Mac Os i inne.


(Gorgoroth) #5

Jeśli chodzi o przeróbkę wizualną XP na Vistę to polecam ten program:

http://www.crystalxp.net/galerie/en.id.130.htm

Instalowałem już na dwóch kompach i nie ma z tym problemu.


(Dawiddek55) #6

a ja nie polecam paczek które modują pulpit- śmiecą, plamią i inne :stuck_out_tongue: może Vista Inspirat mniej, ale VTP bardzo-polecam ręczną instalację programów modyfikujących pulpit-mniej zaśmiecisz, lepszy efekt i więcej czasu :slight_smile:

To tylko moje zdanie na temat paczek, Vista Inspirat testowałem i faktycznie nie zaśmieciła bardzo, ale IMO lepiej samemu zainstalować wszystko- ale nie zrobisz backupa (kopia plików) a vista inspirat takie robi.


(Gorgoroth) #7

Dlatego właśnie polecam Inspirat'a od CrystalXP. Gdyby coś Ci się odwidziało i chciałbyś odinstalować wszelkie zbędne dodatki z Inspirat'em nie będzie problemów. Po odinstalowaniu nie spotka Cie żadna niespodzianka jak to bywa z innymi programami tego typu... :lol:


(Rmk) #8

Dla 32bitowego XP jest Vista Inspirant 2 a dla 64bitowego nie ma żadnego moda na wygląd.

http://www.crystalxp.net/bricopack/en.htm


(Gorgoroth) #9

A czy ktoś pytał o wersję 64-bitową, która nawet nigdy nie wyszła po Polsku? Czy podobny link już nie padł wcześniej? :?