Z270 (GAMING M5, Ultra Gaming, GAMING M3, Gaming K3)

Witam, mam problem z wyborem płyty głównej. Żadna z nich nie jest idealna. Powiem tak nie chciałbym wydawać 850zł na Gaming M5 która jest zdecydowanie tutaj faworytem. Jednak biorę ja pod uwagę iż można otrzymać za nią cashback. Dlatego wychodzi że bd kosztować w granicach 700zł.

Posiadam i7 7700k. Nie jestem jakis wymagającym graczem, raczej potrzebuję komputera do grafiki. Łączenie kart graficznych? Możliwe ale w dalekiej przyszłości. Kiedy pewnie ta płyta głowna bedzie juz nic nie warta. Podkręcanie RAM? Być może poki co budżetowo kupuję RAM 8GB o taktowaniu 3000MHz. Więc możliwość do 3800MHz byłaby spoko opcją.
Prosiłbym o wytypowanie najlepszej. Uwzględniam Killer E2500 Gigabit LAN controller oraz Realtek ALC1220 (mówią że dobre).

W takim razie KTÓRA?
MSI Z270 GAMING M3
MSI Z270 GAMING M5
Gigabyte GA-Z270-Gaming K3
Gigabyte GA-Z270X-Ultra Gaming

Prosiłbym o wytypowanie faworyta i uzasadnienie.

[quote=“simonides, post:1, topic:524872”]
Łączenie kart graficznych? Możliwe ale w dalekiej przyszłości.
[/quote]Cześć,

SLI ma sens tylko z topowymi GPU, żeby osiągać wyniki lepsze niż jest, to możliwe na jakiejkolwiek pojedynczej karcie. Tanich i ze średniego segmentu grafik się nie łączy, bo przysparza to więcej problemów niż zalet. Lepiej sprzedać starą i kupić jedną oczekiwanie wydajniejszą.

Ok, odnośnie kart którą wybrać?
Ponoc gigabyte ma fatalny bios i sterowniki. MSI za to gorszy LAN i audio i lepsze do podkręcania. Help me! :smiley:

Z tych płyt najlepsze będzie MSI M5, chociaż Gigabyte Ultra Gaming to też bardzo dobra płyta.
Z obydwu będziesz zadowolony.

Na obydwu osiągniesz maksimum swojego CPU. Obydwie obsłużą szybkie pamięci (MSI M5 ma tutaj zweryfikowane 4000MHz, Giabyte “tylko” 3866).
Z kart dźwiękowych i sieciowych będziesz zadowolony w obydwu przypadkach.

Super informacja dzięki Ci wielkie. M5 niestety znacznie więcej kosztuje. (mój portfel by płakał). Wiec zdecyduje się na Gigabyte. :slight_smile:

Jedyna różnica czy KillerTM E2500 Gigabit LAN controller robi sporą robotę w porównaniu do Intel® GbE LAN chip?

Różnica nie do zanotowania i może mieć znacznie tylko jeśli komp masz zapchany bloatwerem.