Za-bardzo "Bezpieczny" laptop ;-(

Witam wszystkich którzy będą czytali tego posta :smiley:

Wszystko zaczęło się od tego że dostałem w pracy Laptopa aby był moim narzędziem pracy – no i niby fajnie ale jest to w chwili obecnej tylko maszyna do pisania, do przeglądania dokumentów , odbierania poczty, no i oglądania z nudów filmów w biurze. Sprawa ma się tak:

  • zablokowany bios :na Power / hasło (które znam) na administracja /hasło ( nie znam )

Brak możliwości zmian BOOT – startuje tylko z HDD

  • wszystko na laptopie było konfigurowane przez siec w domenie i chyba to jest największym problemem

  • mam niewidoczny dysk C: z systemem , program files , i innymi cudami. WinXP prof.

  • zrobiłem sobie konto administratora lokalnego na laptopa, ale nadal nie widzi on dysku C:

  • kiedy sposobem zaloguję się na konto : SYSTEM , wtedy dysk C: jest widzialny i mogę instalować co chcę.

  • jest zainstalowany Symantec AntiVirus – niby fajnie – ale wszelkie programiki które chcą coś podejrzeć w systemie, edytować pliki systemowe, są zaraz przenoszone do kwarantanny, bo zostają wychwycone jako narzędzia Hakerskie. Ustawienia w symantecu wszystkie są zablokowane, nie mogę zrobić żadnych zmian – nie pyta nawet o hasło do robienia zmian.

  • udało mi się unieruchomić Symanteca zmieniając nazwę jego katalogu na dysku C: , ale uruchamia się jakimś cudem podczas korzystania z PRAWEGO KLAWISZA myszki instalator Symanteca – chcę coś skopiować uruchamia się instalator, otwieram dokument Excela –uruchamia się instalator – skrót klawiszowy CTRL+C uruchamia instalatora – normalnie cuda wianki

  • znalazłem za to ciekawy Katalog na C:/ PROGRAM FILES / SKRYPTY z plikami : .cmd , .vbs, .reg , coś się do tych plików w systemie odwołuje i miesza - więc zmieniłem nazwę katalogu

Najchętniej zainstalowałbym czystego Windowsa , uruchamiałbym Linuxa live z Cd ale wszystko po blokowane. Jeśli macie jakiś pomysł co gdzie odblokować, jakie pliki sprawdzić napiszcie, ciekawostką jest to że działa: regedit, cmd, gpedit – może to coś pozwoli zrobić.

Pozdrawiam rzuwig

odblokowanie dysku:

uruchom -> gpedit.msc

szablony administracyjne

eksplorator windows i jest tutaj takie polecenie ukryj określone dyski w oknie mój komputer. Po wciśnięciu właściwości zaznacz nie skonfigurowano.

Pozdrawiam.

Napisz jakiego masz lapka?

W Gpedit :

Konfiguracja Użytkownika->

Szablony administracyjne->

Składniki systemu Windows->

Explorator Windows->

Ukryj określone tutaj dyski w oknie Mój komputer -> stoi napisane : Nie skonfigurowano (tak zastałem logujac się na swoje konto administrator)

nie bardzo wiem co w takim razie tu zmienić ?

Najwyraźniej z pewnymi ograniczeniami. Zapytaj w pracy

Tu masz potwierdzenie. Skoro tak ktoś zrobił. to miał powody.

Jak coś namieszasz - możesz mieć kłopoty

Komputer został tak zabezpieczony, aby firma nie ponosiła zbętnych wydatków na reinstalowanie systemu w serwisie. Kolego dobrze wiesz, że zainstalowaie niefortunnego programu może ograniczyć stabilność systemu.

Jeśli chcesz do możesz wykonać instalację drugiej wersji systemu (Home)na innej partycji bez kasowania żadnych plików. Wtedy uwolnisz się od ograniczeń bez zagrożenia dla stabilności firmowego systemu z wyjątkiem wirusów. Jednak jest do sposób dla zaawansowanych użytkowników. Pamiętaj, aby instalować legalny system operacyjny.

Tu masz porady do łamania haseł w biosie:

http://bios.webd.pl/mod-subjects-listpages-subid-6.html

Nazwij temat konkretnie, bez bezsensownych ozdobników. Sugeruję poczytać regulamin forum.