ZA blokuje IRCa i eMule


(Bolo92) #1

Witam. Zone Alarm blokuje mi IRCa mimo iż Opera i mIRC jest dopuszczony do korzystania, eMule mi także blokuje. Mam HIGH ID a jak ZA chodzi to HIGH ID eMule nie uzyska :frowning:

Nie wiem co już ustawić aby ZA puszczało IRCa i eMule, a wyłączać też go na ten czas jest uciążliwe, na noc włączyć eMule a ZA nie to można złapać pare syfu, pare przypadków już miałem.


(Kornicameister) #2

a instalowales emulca i irca po instalacji ZA, bo jeżeli tak to możliwe że ustawiłeś blokowanie tych w/w programów w okienku które musiało ci wyskoczyć w prawym dolnym rogu czy dopuszczasz program do łączenia się z netem, jeżeli tak poszukaj w ZA zakładki gdzie masz wykaz programów które ZA przepuszcza lub blokuje i zmień regułę dla Emule i IRC na otwarty dostęp aplikacji do sieci


(grand) #3

klikasz dwa razy na ikonkę ZA w trayu ---> Program Control ---> Programs i dalej już powinieneś sobie poradzić z ustawieniem ZA


(Bolo92) #4

Nie blokowałem :slight_smile: bo zawsze sprawdzam co blokuje a co puszczam, jak nie znam to wpisuje ew. w google nazwa i puszczam albo blokuję.

a eMule ma na full puszczony jak i IRC

0dc5dfdce49d25a0m.jpg


(d0lph) #5

zrob test

przestaw emula i irca (tylko wylacz te programy wczesniej) z full access na ask all, a nastepnie sprobuj je odpalic - jak ZA bedzie krzyczal to nadaj przywileje na full access (jezeli to byl blad definicji w ZA, to powinno go skorygowac)


(Bolo92) #6

Zrobiłem i nie działą :frowning:

Jak ircem próbóje się połączyć to pisze Blocked by Zone Alarm Security


(d0lph) #7

hmmm

moze blokowane sa porty ircowe i emulowe mimo, ze programy te moga "nawiazywac polaczenie" (masz prawo przejsc przez drzwi, ale drzwi sa zaryglowane :wink: )


(mrbungle) #8

otworz port 4662 w ZA dla muła... i odpowiedni dla irca


(d0lph) #9

dla irca domyslny 6667 czasem tesh 6666 uzywaja


(Bolo92) #10

Tylko gdzie to ustawić ??

Bo ja próbóję Firewall>Zones> to tam jest tylko IP lub strony a portów nie ma :frowning: