Za cichy komputer

mam taki problem ze moj komputer gdy słucham muzyki w słuchawkach odtwarza za cicho choć volume jest na max w ustawieniach k dzwiekowej i odtwarzaczu, poprzednio gdy mialem starą plyte glowną i dokladana karte dzwiekową było aż za głośno, teraz gdy mam nową plyte głowną i zintegrowaną karte jest za cicho :<, w zwiazku z tym mam pytanie czy da rade podgłosic jakos kompa, moze jakims programikiem lub ustawieniami?

Prawdopodobnie wina sterowników. Nie napisałeś jaką masz płytę główną?

Odinstaluj sterowniki programem Driver Cleaner Pro

Tu masz opis.

Potem zainstaluj nowe sterowniki audio odpowiednie do posiadanej płyty.

ps: czy wszystkie dźwięki na kompie masz takie ciche, czy tylko gdy słuchasz muzyki w playerze na kompie?

przeinstalowanie sterownika nic nie dalo, moja plytka glowna to ASRock P4i65PE i wszystkie dzwieki sa ciche moze nie az tak ciche ze trudno cos usyszec ale na poprzedniej plycie bylo o wiele glosniej

A sprawdź jak masz ustawione:

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Audio -> Odtwarzanie dźwięku

Jakie masz ustawione Urządzenie domyślne i jaką masz ustawioną głośność dla tego urządzenia?

Daj na maxa wszystkie (może poza wejściem liniowym).

Jak już wykorzystasz wszystkie możliwości podgłoszenia to radzę kupic osobną kartę dźwiekową. Też miałem cicho na zintegrowanej karcie i ogólnie badziew totalny to był. Zakupiłem Creative Audigy na 70zł i teraz śmiga dźwięk jak się patrzy :slight_smile:

kupno karty to chyba jedyne wyjscie, dzieki za odpowiedzi