Za cichy komputer

(Emziom) #1

mam taki problem ze moj komputer gdy słucham muzyki w słuchawkach odtwarza za cicho choć volume jest na max w ustawieniach k dzwiekowej i odtwarzaczu, poprzednio gdy mialem starą plyte glowną i dokladana karte dzwiekową było aż za głośno, teraz gdy mam nową plyte głowną i zintegrowaną karte jest za cicho :<, w zwiazku z tym mam pytanie czy da rade podgłosic jakos kompa, moze jakims programikiem lub ustawieniami?

(W32 Sasser) #2

Prawdopodobnie wina sterowników. Nie napisałeś jaką masz płytę główną?

Odinstaluj sterowniki programem Driver Cleaner Pro

Tu masz opis.

Potem zainstaluj nowe sterowniki audio odpowiednie do posiadanej płyty.

ps: czy wszystkie dźwięki na kompie masz takie ciche, czy tylko gdy słuchasz muzyki w playerze na kompie?

(Emziom) #3

przeinstalowanie sterownika nic nie dalo, moja plytka glowna to ASRock P4i65PE i wszystkie dzwieki sa ciche moze nie az tak ciche ze trudno cos usyszec ale na poprzedniej plycie bylo o wiele glosniej

(W32 Sasser) #4

A sprawdź jak masz ustawione:

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Audio -> Odtwarzanie dźwięku

Jakie masz ustawione Urządzenie domyślne i jaką masz ustawioną głośność dla tego urządzenia?

Daj na maxa wszystkie (może poza wejściem liniowym).

(zciwo) #5

Jak już wykorzystasz wszystkie możliwości podgłoszenia to radzę kupic osobną kartę dźwiekową. Też miałem cicho na zintegrowanej karcie i ogólnie badziew totalny to był. Zakupiłem Creative Audigy na 70zł i teraz śmiga dźwięk jak się patrzy :slight_smile:

(Emziom) #6

kupno karty to chyba jedyne wyjscie, dzieki za odpowiedzi