Za cichy mikrofon

Wiem , że już kilkanaście takich tematów było ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na mój problem ;/

Mikrofon działa … za cicho :frowning: Już w miarę moich możliwości przejrzałam całe google. Wszędzie są rady żeby wejść w Regulacja głośności > opcje zaawansowane > zaawansowane pod mikrofonem > zwiększ wydajność mikrofonu.

Tylko że u mnie nie ma tego "zwiększ wydajność mikrofonu ;/ Jest tylko

Sterowniku Tonu i Inne sterowniki gdzie jest 1 microphone boots. Głośność mikrofonu mam wszędzie na maksa. W programie miksującym do mojego sterownika kart graf. C-Media AC97 Audio Device też mam włączony mikrofon na maksa. Pod piełam do dobrego gniazdka … różowego.

Co z tym zwiększaniem wydajności :<?

Prawym przyciskiem myszy na czerwony głośnik obok zegara -> sterowanie głośnością -> w urządzeniach miksujących zmieniasz na Realtek HD Audio Input -> OK -> i powinno być :]

hm… tylko ze ja nie widzę obok zegara żadnego czerwonego głośnika o.O

a i jeszcze mam słuchawki podłączone zamiast głośników … ale one nie są kupione razem z mikrofonem tylko oddzielnie

Jeżeli masz opcję “Microphone boost” to zaznacz ją. To jest odpowiednik “Zwiększ wydajność mikrofonu”. Zaznaczenie tej opcji powinno wydatnie zwiększyć czułość mikrofonu.

Cichoooooooo x[