Za co ,,kochamy,, Vistę

HA! Ramu sie nie używa xD Używasz kompa jedynie do oglądania pulpitu? Wytrzymaj tydzień na tym “cudownym”, cukierkowatym systemie, mając 512mb ramu to pogadamy (Na 1 GB nie pracuje sie komfortowo).

Sralalala. Miałem na kompie Viste, XP, 7, ubuntu… Vista to najbardziej ociężały, mulący kompa system. Przekonanie o wiście się nie wzięło z kosmosu, tysiące użytkowników nie wyssało tego z palca.

Nie myślałem że odbierzesz to jako żart. 7 to po prostu dobrze zrobiona vista :wink:

Tylko po co mam używać Visty na 512 MB, albo 1 GB, skoro mam już 2 GB? Nie używam go tylko do oglądania pulpitu. Robię na nim wszystko i jakoś nigdy RAM-u mi nie zabrakło mimo tej strasznej “pamięciożerności”- rzadko kiedy zużycie podnosiło mi się powyżej 60% (najczęściej, gdy miałem dużo kart w FF, wtedy jego proces trochę puchł), ogólnie najczęsciej trzyma się ok. 50% Nie uważam Visty za “cudowny” system, bo takiego nie ma. Nie rozumiem na czym ma polegać ta “cukierkowatość” Visty- przezroczystość okien? Moim zdaniem mało cukierkowe, no chyba, że ktoś używa różowego koloru ramek.

Sporo tych opinii (nie wszystkie!) pochodzi z czasów niedługo po wyjściu Visty, kiedy faktycznie mało który laptop miał 1 GB RAM (większość miało 512 MB, bo do Windows XP starczało), do tego dołożyło się również to, że MS zbyt lekką rączką rozdawał prawo do naklejki “Windows Vista Capable”, przez co Vista była instalowana na zbyt słabych dla niej komputerach i z tego wyłoniła się opinia, która do dziś jest eksploatowana. Moim zdaniem obecnie nie jest już źle z szybkością Visty, chociaż osobiście również uważam, że 7 jest szybszy.

Widziałem i słyszałem to już tyle razy, że odbieram to już jako marny żart.

Tu się zgodzę.

mam zużycie ramu ~800Mb (39%) na 2Gb:

Vista z Aero, Nod32, AQQ, Winamp z wtyczką dźwiękową DSP, firefox 3.x 2 karty otwarte, Rocket Dock u góry, boczny pasek z 6 gadgetami + inne drobne aplikacje.

Mi zżera bez Aero na dzień dobry 1,3GB -> pasek boczny, antywirus, Sony Ericsson PC Suite

co wy się przejmujecie ramem? nie wiecie że podczas grania vista zżera ledwo 200mb? (nawet mniej) jak zżera 1gb to szybciej się otwiera wszystko bo już sobie do ramu wrzucił różne rzeczy i nie wywala ich, dopiero gdy to potrzebne…

o tym nie wiedzieliście, nie? :wink:

PS. ja nie lubię visty, jak każdego innego produktu M$, nawet Worda który w wersji 2007 jest do bani, zawiesza się przy durnych clipartach :stuck_out_tongue:

Może to nie wina Word’a.

A ja kocham viste za to że dzieli użytkowników na mądrych i mądrzejszych :lol:

P.S XP niczym nie ustępuje viscie.

Teksty typu - “jest lepsza”, “ładniejsza”, “szybsiejsza”, “ma superowsze funkcje” -na mnie nie działają :lol:

oczywiście, nie wina Worda… to wina Microsoftu :smiley: sprzęt wiekowy nie był, na takim to word powinien śmigać bez zawieszek :stuck_out_tongue:

kocham Vistę za to że ma więcej funkcji , ładny styl menu(wole Windows 7 w stylu ale nie szkodzi) bezpieczeństwo ma większe o trochę niż XP i tyylleee :stuck_out_tongue:

za szybsze działanie niż XP oraz większą stabilność.

Za to że już nie muszę oglądać komunikatu (explorer.exe przestał działać) jak to było w XP.

Za lepsze wykorzystanie Wielu rdzeni oraz za większe użycie ramu.

Lepszy wygląd.

A win 7 to już w ogóle moja miłość:)

BTW: Mogło to zabrzmieć jaki sarkazm, ale nim nie jest.

To nie brzmi jak sarkazm, to brzmi jak prowokacja haha, zreszta nie tylko Twój tekst…

Za Aero :stuck_out_tongue:

Za to, że jest niedoceniana.

Za to, że można w niej obudzić tego, odpowiedzialnego za szybkość

Za to, że jest bardziej dopracowana niż XP :wink:

Za to, że wyszedł SP2 który mi działa :slight_smile:

Za to, że ma bardziej rozbudowany instalator niz XP

Za to, że od razu można poruszać się myszką w instalatorze

Za to, że ma ladny design paska start (ten z 7-demki mi się nie podoba)

Za to, że są ludzie którzy doceniają Vistę

Za to, że 7-demka nie jest jakaś lepsza niż Vista (no może poza paintem lub wordpadem) ale i tak z nich nie korzystam za bardzo :wink:

Za to, że nie mam problemów z połączeniem internetu przez kabel jak w 7-demce

Za to, że ma Aero

Za to, że ma lepsze jądro niż XP

Za to, że ma paski w Moim Komputerze

Za to, że to Vista wprowadziła te wszystkie udogodnienia, w Sevenie po prostu zostało to ciut zoptymalizowane.

Za to, że nie mam problemów z UAC

Za to, że jest najstabilniejsza z XP/Vista/7 (XP czasem się zwiesi, na 7-demce wywalało mi bluescreeny co chwilę i to świeżo po instalacji (nawet nie zagłębiałem w konfigurację i instalację programów) a Vista na tym sprzęcie co miałem NIGDY mi się nie zawiesiła (dla waszej informacji - z XP korzystam 4 lata już (jak ten czas leci) lecz zainstalowałem XP na miesiąc - czasem wywalił jakiś błąd, Vista nigdy nie strzeliła focha, a z sevenem mam niemiłe wspomnienia - bluescreeny - dwa razy instalowałem więc to nie wina instalacji).

Sevena nie lubię, jest żałosny jak i jego cena.