Za co ,,kochamy,, Vistę

Ciekawe, dlaczego używacie Visty ?

DX10, chyba tylko to :slight_smile: i lepsze wykorzystanie 4 rdzeni - na dobrym kompie nie jest zła taka Vista :stuck_out_tongue_winking_eye:

Za stabilność !!

Dziwią mnie ludzie, którzy mówią że xpek jest stabilny. Vista + 10 programów chodzi jak marzenie

Lubię Vistę za:

-stabilność (mniej Bluescreenów niż w XP, szybsze wyłączanie zawieszonych programów),

  • menu Start (można wpisać pierwsze litery nazwy programy i znajduje go)

  • wygląd

  • to, że działa

Mi się podoba jej styl, wygląd, sposób aktualizacji, funkcje, łatwość obsługi. Uważam, że należy mieć min. 1GB RAM-u. Ja natomiast polecam 2 GB i w górę + oczywiście pełne zaktualizowanie (Windows Update) systemu. 512 MB to moim zdaniem za mało. Kości pamięci naprawdę nie są takie drogie.

Za 64bity PL i na tym koniec. Dla mnie reszta nic nie zmieniła na “+”.

za polska wersję x64

za lepszą obsługę procesorów wielordzeniowych

za DirectX 10 (10.1 i przyszły 11)

za większe bezpieczeństwo i stabilność

za ładniejszy interfejs graficzny

za udoskonalone oraz nowe funkcje

za łatwość obsługi (choć pod niektórymi względami XP był lepszy)

za DreamScene

za Aero Glass

za bardziej funkcjonalne Menu start

Nie wiem co by tu jeszcze napisać,sam osobiście używam Windows XP Home Edition SP3 OEM PL,ale przesiadkę planuję dopiero na Windows 7 (poprawiona wersja Visty)

Świetnie powiedziane.

Chociaż 4 GB ramu i lepsze wykorzystanie proców wielordzeniowych sprawia, że taka Vista x64 na nowym sprzęcie działa sprawniej, szybciej, znacznie bezpieczniej i ogólnie “przyjemniej” niż XP.

Vistę kocham też za ciągły problem z uprawnieniami dostępu do plików, samoistną zmianę rozmiaru ikon i często znikającą tapetę :stuck_out_tongue:

ja swoją"kocham" za niezawodność szybkość działania pełną kompatybilność z moim sprzętem i programami używanymi przeze mnie, ładny i dobrze modyfikowalny interfeace, za szybkość przenoszenia czy kopiowania plików i to że inni nie umieją sobie poradzić z tym świetnym i prostym systemem xD

Ktoś Viście poprostu zrąbał opinię i tak się utrwaliło. Ktoś woli XP, ale powinien wiedzieć, że technologia idzie do przodu, a wraz z nią wymagania sprzętowe.

Albo się dostosowujesz, albo zostajesz na starszym systemie. Microsoft wypuszczając Windows 7 poprostu poszło na rękę ,leniwym, komputerowcom. Myślicie poprostu, że każdy nowo wydany system musi dobrze chodzić na waszym sprzęcie, ale tak się nie da. Poprzeczka się podnosi do góry. Niestety. Nie ma co narzekać.

Wiele osób,które krytykowało Vistę i nadal ją krytykuje,nigdy nie miało z nią nic do czynienia,albo instalowało ją na starym sprzęcie,który się do niej nie nadawał.Niestety technologia idzie do przodu i nowy system oznacza i musi oznaczać (w przypadku Windows) wyższe wymagania,ale to dlatego by sprostować najnowocześniejszym komputerom.

Nie wiem czy ktoś pamięta ale Windows 2000 ma nowe jądro na podstawie,którego powstał Windows Server 2003 (jak się myle to proszę mnie poprawić),na jądrze Windows 2000 powstał Windows XP,więc teraz na jądrze Windows Vista powstanie Windows 7 (choć podobno Windows 7 zbudowany jest na jądrze Windows Server 2008)

Zaś Windows Server 2008 R2 to poprawiona poprzednia wersja tego systemu

OTy Kosz.

Windows XP Professional po półrocznym użytkowaniu nadaje się tylko do przeformatowania. U mnie Windows XP zawsze dziwnie się sypie w momencie sesji, czyli wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny. Vistę Home Premium mam z lapkiem od około dwóch tygodni (bo posypał się XP) i zobaczymy jak długo wytrzyma bez formata.

BTW Vista strasznie długo się uruchamia, ale to pewnie przez te badziewia wrzucone przez Toshibę do systemu…

Ja mam Windows XP Home Edition SP3 OEM PL i systemu nie formatowałem już 10 miesięcy,system chodzi stabilnie,aczkolwiek miałem już z nim kilka problemów,lecz jeszcze nigdy nie zobaczyłem na swoim komputerze (na całe szczęście i życzę tego każdemu użytkownikowi komputera) ani jednego BSOD-a

No więc kocham wiśte za:

-za ociężałe działanie na bardzo wielu kompach na całym świecie [m.in. na moim “zacofanym technologicznie śmieciu”(podpis)]

-za to że zajmuje kilka razy więcej miejsca na HDD niż XP

-za ogromne zapotrzebowanie na pamięć

-nic nie dającego DX 10 (oprócz pojedyńczych gier np. crysis)

-za wyprowadzający z równowagi najspokojniejszego człowieka UAC

-za ciagłe komunikaty “program explorer.exe przestał działać…”

-za mniejszą ilość FPS w grach

-za zbyt wysokie pingi w grach multi

-za zbyt szerokie menu start w wersji polskiej, za nieczytelne aero

Jądro w nowej wersji mnie najbardziej kręci (no a nie? XP ma numerek 5.1 - przez to jest sux!). WMP11, IE8 (najlepsza przegladarka), windows defender (najskuteczniejszy av na świecie)… jakby nie można było pobrać tego oddzielnie z neta, zrozumiałbym za co niektórzy chwalą viste…Czekam na kolejnego SP do visty. Ah zapomniałem już go mam - nazywa sie windows 7 ;]

To moim zdaniem jest bzdura. Może wyprowadza tylko na początku (chyba, że ktoś ma codzienną potrzebę przekopania wszystkich opcji Panelu Sterowania). Po zakończeniu instalacji programów, ustawieniu systemu (ewentualnym modyfikacjom plików systemowych) okienko UAC pojawia się rzadko.

Jeszcze nigdy nie widziałem takiego (poza sytuacjami, gdy sam spowodowałem błędy)

No tak. Najważniejszy argument. Przecież każdy “Pro” user kocha, gdy magiczna liczba MB zajętego RAM-u jest jak najmniejsza, co IMO jest głupotą- na co komu RAM, którego się nie używa?

Kwestia podejścia. Gdy podchodzi się do tego na zasadzie “Jezu, jakie to wolne. XP jest 1500100900 razy szybszy” to choćby Vista była szybka, to taki będzie uważał, że jest wolna.

Przy dzisiejszych pojemnościach dysków to prawie nic.

Z menu Start się zgadzam, ale to nie dyskwalifikuje Visty jako takiej (zwłaszcza, że można to menu zwężyć). Poza tym od kiedy to Aero jest nieczytelne. Ja tam wszystko widzę znakomicie.

Windows Defender jest antyspywarem i niezłym menedżerem autostartu

Ten żart jest żałosny. :x

Poza tym ja osobiście wolę Vistę za:

  • Większe bezpieczeństwo

  • Udogodnienia (szukanie w Menu Start, klient Windows Update)

  • za spore możliwości dostosowania do swoich potrzeb (dzięki bardziej zaawansowanemu mechanizmowi stylów niż w XP)

  • Wygodę użytkowania

  • Stabilność

Za to, że dzięki niej sprzęt produkowany jest pod system operacyjny a nie odwrotnie. Za to, że nie chodzi na takim sprzęcie na jakim chodzi płynnie XP. Za to, że biznes się kręci i producenci sprzętu mają zbyt. Czysty Matrix.

Ja “kocham” viste za:

-wygodniejsze menu start (funkcja wyszukiwania, wreszcie menu nie zajmuje pół ekranu[wszystkie programy pokazują się w miejscu listy ostatnio użytych])

-okno szukania w każdym oknie, szybkie i sprawne wyszukiwanie

-stabilność

-system wyłącza/włącza się tak samo po roku od instalacji; niw to co xp, który po kilku miesiącach zaczyna się długo wyłączać

-większe bezpieczeństwo (Defender, UAC i rozbudowana zapora)

-wygodny mechanizm Windows Update

-wygląd (dreme scene, AERO ktore ładnie wygląda, TaskBar który ma kolor zależny od tapety)

-Games explorer-wszystkie gry w 1miejscu :stuck_out_tongue:

-pasek zajętości dysków w oknie komputer

-łatwość obsługi

-wygodny, szybki instalator

-windows photo gallery z funkcją napraw zdjęcia i inne narzędzia jak np Snipping tool

-SpeechRecognition (używam wersji eng)

itd itp…

Pablo55 , świetnie podsumowałeś. =D>