Za co odpowiada Dpi w myszce

(Emosik) #1

Hej mam pytanie takie jak w temacie do graczy w szczególności Fpp i tych co znają odp :). Z tego co czytałem na forach dpi = rozdzielczość na jakiej pracuje mysz, czyli dokładność .. Ale jak to się ma do "sensitivity" w ustawieniach w grze? Jesli ustawie na swojej myszce A4tech x-750 maxymalną rodzielczość myszy - to celownik bardzo szybko sie porusza... wtedy musze zmniejszyć w grze "sens" bo to za szybko jak dla mnie :stuck_out_tongue: . Więc jeśli dpi to dokładność to dlaczego też to przyspiesza mysz? I czy jesli zwiększe maxymalnie DPI a do minimum ustawie w grze "sensa" to będzie to lepszy wybór ?

(skrzek) #2

dpi - czyli dots per inch - po polskiemu punkty na cal. jednym słowem im wyższe dpi tym większa prędkość przesuwania kursora, jeśli chcesz coś ustawiać precyzyjnie (i przy okazji się namachać ręką) to zmniejszasz dpi.

(Emosik) #3

to dlaczego wyczytałem gdzieś ze większe dpi = większa dokładność ? A ty piszesz na odwrót. Zebym zmnieszyl dpi na rzecz dokładności ;;

;;

"Im wyższa wartość tym płynniejsze są ruchy myszy. Ma to znaczenie dla graczy, gdzie nierzadko biorą oni myszy z dpi sięgającym 3000."

a moje pytanie w tym : dlaczego skoro jest większa dokładność to kursor porusza się szybciej ?;/

(skrzek) #4

bo rozdzielczość twojego ekranu z gra się nie zmienia... natomiast przy 300 dpi przesuwasz myszkę o 300 punktów na dystansie ok.2,5cm, a jak zwiększysz dpi do 3000 to wtedy na tym samym dystansie ta myszka poleci o 3000 punktów czyli gdzieś na krawędź ekranu.

większa dokładność, proszę bardzo:

dpi.jpg

masz tu 5 dpi narysuj linię w kształcie łuku i zobacz przez które punkty przebiegnie, a teraz zwiększ te rozdzielczość do 1000dpi - jak narysujesz ręką łuk z taką samą krzywizną to chyba będzie dokładniej odwzorowany???

(Emosik) #5

aha no teraz czaje :). A w ustawieniach windowsa w panelu sterowania zmniejszenie prędkości ruchu myszki to co to ? Bo raczej nie zmiana dpi ?

(Sicu (Final)) #6

Dlatego też również opłaca się to przy dużych monitorach :wink: