Za długi adres URL strony

(Drivtdt) #1

Witam korzystam z specjalnego systemu obsługi treści na stronie lecz mam problem z tym, że wszystkie podstrony generowane przez skrypt mają okropnie długie adresy URL !

Znalazłem odpowiedzialny za to skrypt i chciał bym go jakoś zamienić lecz nie wiem jak?

Oto kod odpowiedzialny za generowanie adresu jeśli go zmieniam adresy podstron są krótsze natomiast przestają działać.

}else{

$output = str_replace("[full-link]","", $output);

}

Jak zmienić ten skrypt tak aby ten kawałek kodu generował strony ale żeby one miały krótki adres URL?

(scripter1) #2

Jak zmienisz tylko skrypt generujący adresy a nie zmienisz skryptu do którego są przekazywane parametry przez adres to nie będzie działać.

Musisz zmienić mechanizmy ale to na pewno dużo roboty.

(Drivtdt) #3

Znalazłem poradnik do tego jak to zrobić ale jest w języku angielskim

http://www.xs4all.nl/~cvdtak/mod_rewrite2mod.txt

ktoś mi powie co to za błąd :

Parse error: syntax error, unexpected '/', expecting ',' or ';' in /home/driv/domains/gametronik.pl/public_html/xxx.php on line 305

(Zbyszekborkowski) #4

W pliku xxx.php, w linii 305 (a najprawdopodobniej przed nią) brakuje średnika lub przecinka. Bez kodu nic więcej nie da się powiedzieć.

(Drivtdt) #5

co tu jest nie tak ?

skrypt od 320 do 325 lini

}

function title_to_id($title){

global artss/data;

if($handle = opendir($path_to_data/data"/archives"))

while (false !== ($file = readdir($handle))){

(Janek Max) #6

W 305 lini jest nieakceptowany znak "/", prawdopodobnie musisz go zastąpić "," albo ";"

Dlaczego podajesz linie 320-325, jeżeli błąd jest w lini 305 ? Najlepiej podaj cały plik a ja zobaczę gdzie jest błąd :slight_smile:

(Zbyszekborkowski) #7

Po pierwsze nie użyłeś łączników przy łączeniu kilku stringów, a po drugie ukośnik powinieneś objąć cudzysłowem. Powinno to wyglądać tak:

$path_to_data."/data/archives"

(mario@) #8

Jak dobrze zrozumiałem to wystarczy odpowiednio przerobić plik .htaccess i element generujący linki (wedle upodobania, zachowując jednak wymagane zmienne - zgodnie z tymi zmianami uzupełniasz plik .htaccess) - "odbieranie" zmiennych pozostaje takie jak jest w tym wypadku (chyba że będziesz chciał pozmieniać nazwy odbieranych danych to wtedy bez większej edycji kodu się nie obędzie) a adresy są krótsze. Poczytaj http://internetmaker.pl/artykul/3533,4, ... pache.html

(Drivtdt) #9

Okej dzięki wszystkim już sobie poradziłem teraz mam świetne linki które mi ładnie pozycjonują stronę ;]