Za długi czas nagrywania płyt DVD w Nero7

Ile czasu zajmuje wam nagranie płyty DVD (3 GB danych).

Moja nagrywarka LG GSA H20L potrzebuje na to 50 minut.

Płyty TDK, Sony, Maxwell (x16), tryb DMA.

Czy to czasem nie za długo?

Za długo.

Primo - sprawdzałeś czy w innych programach do nagrywania dzieje się tak samo?

Secundo - poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … hlight=dma

PaPuX miło, że o tym mówisz. Jednak to nie wnosi nic do tematu.

Post - Kosz. Radzę uważać

A ! dodam jeszce, że użycie procesora podczas nagrywania jest na poziomie 70%.

A sprawdzałeś może czy masz napewno ustawiony tryb na DMA lub UDMA, a nie np. PIO-4 ???

Mam trzy nagrywarki. Niegdyś ! mogły nawet pracować trzy równocześnie i obciążało to procesor na jakieś 40%.

Co do DMA tylko na jednym kontrolerze mam ustawiony tryb Pio i nie mogę go zmienić na DMA.

To sprawdź tamten link co " Frog" podawał … Może to coś Ci pomoże … Tam ktoś miał podobną sytuację …

-------wchodzisz mój komputer klikasz prawym przyciskiem na ikonce dvd właściwości pokazuje sie okienko ,w zakładce nagrywanie zaznaczasz----włącz nagrywanie dysków cd dla tej staci i tam w okienku zaznaczasz NAJSZYBSZY dla ułatwienia mozesz zaznaczyć----automatycznie wysuń dysk cd…

Jeśli to nie pomoże to wtedy radze grzebać w ustawieniach menadżera użądzeń i tam w kanałach—TRYBY TRANSFERU— UTLRA DMA to powinno pomuc…albo bios :stuck_out_tongue:

No ja przepraszam bardzo padło pytanie :shock:

:x

Rozwiązałem problem :zdrowie:

Usunąłem kontrolery odpowiedzialne za Nagrywarki. Po restarcie system na nowo wykrył urządzenia i jest ok.:mrgreen:

Płyta DVD nagrywa się w 10 minut ! :lol:

nie wiem czy to jest przyczyna ale wczesniej wszystko działało poprawnie bo jak moj kolega miał 2 nagrywarki to poprostu mu sie gryzły i wogole nie szlo nic nagrywac a jak szło to nagrywało sie po 1h płytke DVD. Dlatego zrezygnował z jednej i jedzie teraz na Combo i wszystko mu smiga nagrywac do 15 min max płytke DVD.

pinio150

na każdej z nagrywarek.

zauważyłem, że po uaktualnieniu Nero, coś się krzaczy z kontrolerami (w przypadku kilku nagrywarek w systemie) Dlatego po zainstalowaniu Nero, należy usunąć kontrolery, a system po restarcie nada im prawidłowe konfiguracje.

Ja mam podobny problem tyle ze nagrywarke LG mam na SATA. Płyta DVD (4,7GB) nagrywa mi się około 20 min, a wiem ze powinna co najmniej 2 razy szybciej.

Czy w biosie PG: Asus P4v800-X da sie gdzieś wyłączyć raid bo chyba z dyskiem SATA coś się gryzie…?

ale długo się wam nagrywają ja mam stary model nagrywarki jeszcze jakąś śmieszną ale LG :stuck_out_tongue: i CD nagrywa się od 30sekund do 1,5 minuty a DVD jakieś 4-8 minut :stuck_out_tongue: