Za duża głośność wiatraczka

Sprawa wyglada tak -> mam procesor intel pentium D 820, wentylator n/n standartowy, przy 5% zurzyciu procesora wentylator pracuje 2000RPM przy temperaturze procesora 51stopni co juz jest głośne, jak włacze wymagające gry - podnosi się prędkość obrotów do 3800, temp wzrasta o 5 stoni, co wywołuje wręcz buczenie w całym pokoju, interesuje mnie zatem dobry wentylator -> wydajny i cichy :wink: cena też nie z kosmosu :slight_smile:

Noctua NF-P12-1300, tylko nie wiem czy 120mm wejdzie Ci na proca, najlepiej zmień chłodzenie całego proca np na Noctua NH-U12P lub Thermalright Ultra 120 Extreme + wentylator jakis.

Ja mam Noctue i E8400 na na orthosie po podkręceniu do 3,5 GHz ma ok 50 stopni. w Idle 31-33 stopnie przy temperaturze w pokoju w granicach 25 stopni.

podałeś bardzo drogie chłodzenia, KARAKORUM HP-120 jest bardzo fajne za przystępną kasę, poniżej tego to jakieś AC FReezer

ot: co z kręceniem twojego proca? trzymanie go na tak niskim taktowaniu to zbrodnia!

miałeś na myśli mnie i E8400 czy założyciela tematu i pentium D 820? :slight_smile:

Na codzień chodzi mi na 3,42 GHz i przy tym Ram na 912 MHz (goodram pro 900).

nie ma sensu trzymać go na stałe na 4GHz czy wyżej - choć jeszcze ponad 4GHz nie podkręcałem go :]

Na taki zabytek jak Pentium D nie warto ładować czegoś więcej niż Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite.

wypraszam sobie dobrze mi się współpracuje z moim pentium D ;p rakiet z pc’ta nie odpalam a pentum d 2 lata temu był hitem nim pojawiły sie core duo :wink: -> chłodzenie dzięki za propozycje bo ciekawe i już szukam gdzie by je kupić