Za duże użycie CPU

Witam. Mam problem z procesorem. Oto raport sprzętu z programu AIDA64 extreme ediotion: http://www.speedyshare.com/files/25900229/Report.htm

Otóż od miesiąca borykałem się ze zwiększonym użyciem CPU co mnie bardzo denerwowało. Wczoraj przeinstalowałem system z myślą że wszystko to się zakończy. Niestety tak nie jest. Gdy odpalam zwykłe gadu-gadu pokazane mam zużycie procesora: 50 lub więcej. Chociaż bez gg mógłbym się obejść. Otóż największy mój problem to sytuacja z javą. Po wejściu na dowolną stronę korzystającą z panelu javy bądź grę stworzoną w javie mój procesor również wskazuje 50 i więcej. Nie mam pojęcia co mogę zrobić. Instaluje starsze wersje javy ( usunąłem 6 upd23 i zainstalowałem 6 upd20) niestety nic to nie dało. Proszę was o pomoc.

edit: takie uzycie CPU mam korzystajac tylko z 1 aplikacji, jezeli do javy dodam jeszcze gg + mozilla + winamp moj procesor wskazuje 90~

Ty masz Windows 7 Professional, na tak leciwym procesorze, karcie graficznej i takiej ilości RAM’u? Nie dziwne że tak jest.

Zmień system na Windows XP.

btw. GG to pożeracz zasobów. Zainstaluj WTW lub AQQ.

Który proces tyle ci zjada cpu?

Windows ten mam ponad rok i nigdy nie miałem takich problemów. Tak jak pisałem wcześniej. Proces: java.exe - java Platform SE binary.

Dodane 26.12.2010 (N) 16:17

Jakieś nowe pomysły? AQQ zainstalowałem - masz racje działa o wiele lepiej. Lecz problem z javą jest nadal. Nic innego mi tak nie obciąża procesora jak ona. Tak jak już mówiłem, 7 mam ponad rok i nie miałem do tej pory takich problemów także to raczej nie wina systemu. Dodatkowo format był robiony wczoraj. Proszę o pomoc ;/