Za duże użycie ramu

Niezbyt rozumiem co masz na myśli, w menedżerze zadań nie mam zakładki narzędzia

Chodziło mi o ten z poziomu przeglądarki

Prosze

No i bardzo mało ram ci przeglądarka zużywa… Nie wiem czemu na nią tak narzekasz

Problemem jest nie sama przeglądarka a ilośc stron i jakość tych stron często są przeładowane skryptami nie pisanymi ręcznie i nie zoptymalizowane zwykle przez jakieś programy które wciskają w tle w kodzie sporo wodotrysków.

Niektóra strona może podnieść zużycie ram po 60 a niektóre nawet o 600 zwłasza jak zaje** reklamami i jeszcze film oglądasz na niej.

Jak dla mnie zużycie jest w normie.
Jeśli jednak chcesz otwierać mnóstwo stron mieć jakiś program w tyle jeszcze uruchomiony i z grą to faktycznie 8GB ram może być za mało i 16GB w takim wypadku było bo dobrym wyjściem aby dokupić sobie kość.


1.2GB do nawet 2GB jest całkowicie normalne.

Może czas wymienić “AdBlock” by BetaFish inc. na uBlock Origin.

Faktycznie adblocka tam ma
Adblock sie sprzedał nie blokuje polowe reklam za hajs od reklamodawców i zamiast zapobiegać telemetri sam ją generuje i odsprzedaje reklamodawcom też…

Dziękuję @KingTutaijn

Zrób kolejny skan

  1. Pobierz ADWCleaner
  2. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  3. Wklej plik wynikowy.
  4. Zrób nowy skan FRST i wstaw logi do wglądu
1 polubienie

Uwaga, znów się czepiam!
Czy jak napełnisz butelkę wodą to butelka jest zużyta?
Nie można mówić o zużyciu ramu w sensie wykorzystania lub użycia!

Co do tematu, system używa tyle ile potrzebuje, nie widzę aby używał podejrzanie dużo, po zrzutach które autor wkleja, nie ma co szukać dziury w całym.

Ja zamieniłem Ublocka na Adquarda dawno temu, Ublock był żenująco nieskuteczny.

Proponuję “Wykorzystanie pamięci” :smile:

Jak zainstalowałeś ten, to się wcale nie dziwię:


https://github.com/uBlock-LLC/uBlock#installation

To jest przestarzała wersja po tym jak gorhill oddał kod w cudze ręce; ‘twórca’ “chrisaljoudi” sobie nie poradził z aktualizacją, nawet nie pomogło przejęcie przez BetaFish Inc. (“AdBlock”).


Jak chodzi o czytanie WP, to po prostu brak chętnych na regularne blokowanie reklam co 3 dni jak WP doda nową metodę na przywrócenie reklam.

7 posts were merged into an existing topic: [Wydzielone z] Za duże zużycie ramu

Ublock origin, innego nie próbowałem.
Adquard jakiś poziom zapewnia.

Mu pewnie chodzi o pisownie:

“Adquard”

zamiast: AdGuard (“strzeż mnie przed reklamami”)

Wszystko zależy co za strony ogląda i gdzie wyciek reklam ma największy.

Chyba, że uBO obniża mu znacząco wydajność, bo ktoś blokuje coś byle jak “, bo filtr zadziałał” - niby były jakieś filtry pod niemieckie strony napisane źle, bo niby zmienne/atrybuty były bardzo ogólne to mogły powodować przeciążenia na stronie i zawieszanie przeglądarki.

Witam, masz tutaj skan z adwcleaner, nie wykrył lini Preinstaled http://www.wklejto.pl/861040
A tutaj logi z FRST po oczyszczeniu plików cleanerem Addition.txt (49,2 KB) FRST.txt (31,5 KB)

Dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam

O tego dokładnie chodzi, odkąd używam mam spokój z reklamami.

Proszę skończyć wojnę w tym wątku o jedno słowo.
Jak już ktoś musi (byle kulturalnie), to proszę tu:

A post was merged into an existing topic: [Wydzielone z] Za duże zużycie ramu

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.