Za duże wykorzystanie pamięci fizycznej

Witam. Ostatnio gdy gram w jakieś gierki co jakiś czas komp resetuje mi się samoczynnie. Próbowałem dociec czego to problem i zrobiłem test kompa gdy miałem włączoną grę. I oto rzecz, która mnie zaniepokoiła:

Czy tym są spowodowane te resy? Jeśli tak to co z tym zrobić :frowning: Pomocy :frowning:

Wątpię. Zawsze możesz wyłączyć nie potrzebne aplikacje w msconfig i optymalizację windows. Raczej zrobiłbym test pamięci programem memtest86, dysku twardego HD Tune (error scan) i sprawdziłbym temperatury oraz napięcia.

przemcio102 , może coś się przegrzewa. Podaj temperatury z programu Everest. Wypadało by też podać model i moc zasilacza :stuck_out_tongue:

Gry są wymagające i to dlatego ten RAM jest tak bardzo wykorzystywany. A RAM niewykorzystany to RAM zmarnowany, więc to że jego użycie przekracza 90%, nie przejmowałbym się za bardzo :slight_smile:

Najlepiej dokupić jeszcze trochę pamięci, a sytuacja na pewno się już nie powtórzy. Ja mam 3GB RAM i mam problem z głowy.

Jeżeli już padło słowo Everest, to proponuję wersję Ultimate, ze względu na jej większą dokładność. W programie komputer->czujnik.

Pytanie jeszcze, czy Masz jakieś bluescreeny?

Gram w tą grę od roku i zawsze all było ok, zresztą CS nie ma za dużych wymagań…

Edit:

Nie ma bluescreenów, ekran robi się czarny na 2 sec i komp się włącza od nowa, potem nawet nie wyskakuje info o błędzie…

To jest odczyt z Home, czy ultimate (nie przekłamuje, tak jak tamta)?

Aux 57 °C - za dużo (przekłamane albo Masz słabą wentylację w obudowie)

Raczej przekłamane (lepiej bios, a najlepiej miernik)

+3.3 V 1.78 V

+5 V 5.54 V

mam home, mówisz, że za dużo? Hmm przyczyną kłopotów może być to w jakim stanie jest wnętrze kompa, pewno kurzu troszkę tam jest :confused: Tylko mam go na gwarancji i nie chcę plomb zdejmować… Te kłopoty pojawiły się ot tak z dnia na dzień. Aha, i powiedźcie jak sprawdzić temp przez biosa.

Home prawie zawsze podaje złe odczyty. Podałem link do wersji Ultimate, więc tam sprawdź. Dodatkowo możesz zajrzeć do biosu. Wchodzisz do biosu: DEL lub F2 przy starcie komputera (będzie Press DEL to enter setup), naciskasz i wejdzie do biosu. Szukasz PC Health Status lub podobnych.

wyniki w biosie:

CPU tcontrol 60

system temperature 38

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 20:43 został dopisany post przez przemcio102

up

Daj zrzut z wersji ultimate Everesta. Procesor trochę się grzeje. Podaj konfigurację tego komputera. Daj też zrzut okna z otwartymi procesami ale tak, aby było widoczne zużycie pamięci (to był główny problem).

raport z ultimate:

zrzut ekranu z wykorzystaniem pamięci:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … df8ff.html

W dniu 08.06.2008 , o godzinie 9:34 został dopisany post przez przemcio102

up