Za duże zużycie ram, nie wiem od czego

http://files.tinypic.pl/i/00694/k94kakpe7g8j.png

http://files.tinypic.pl/i/00694/u2ouab97ldsu.png

 

 

W głównym menu pokazuje, iż najwięcej zużywa Service Host(jest to ~50mb).

Posiadam 4GB Ramu i na drugim obrazku jest zużycie łącznie 50%

Wcześniej tego nie było, gdy odpalam grę to mam ściny spowodowane zużyciem RAMu.

Proszę o wskazówki/pomoc.

Na 80% nie jest to wina pamięci ram bo system tak dużą ilość zużywa tylko do buforowania najczęściej używanych części dysku. Po uruchomieniu bardziej wymagającego programu jest ona zwalniana. Więc jeśli faktycznie problem jest z pamięcią to po prostu masz je za mało w znaczeniu sprzętowym.

 

Sprawdź też ustawienia zintegrowanej karty graficznej i to ile ma przydzielone pamięci.

a jakoś krok po kroku dałoby radę?

Nie umiem tak.

Tymczasem pobierz i uruchom: http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_set_windows_services_to_default_startup.html Na pewno to nic nie zaszkodzi. Po tym restart komputera.

Masz bardzo dużo uruchomionych różnych usług związanych z czynnymi w tle aplikacjami, np. Blue Stack, masa usług nVidii itp. Service Host nie jest wcale aż tak duży. Przemyśl co ma się uruchamiać razem z systemem, a co nie! Czym mniej, tym lepiej!

Sprawdź ponadto i ewentualnie ustaw wartość pliku stronicowania w oknie Pamięci wirtualnej. Jeśli jesteś graczem, to dla RAM 4 GB ustaw plik stronicowania na partycji C (systemowej) jako Rozmiar niestandardowy, początkowy i maksymalny = 3072 MB > Ustaw > zrestartuj komputer.

dziekuję, trochę pomogło.

Obecnie przy odpalonym firefox mam 34% zużycia RAM(wcześniej 60%).

W Startup mam naprawdę mało: Avira, Catalyst Control Center, Nvidia Backend, Nvidia Capture Server Proxy

i to tyle, reszte sam odpalam np. Blue stacks aby pograc w fallout shelter(ale po skończonej grze wyłączam).

 

Czy istnieja jakies dodatkowe mozliwości?

Obecnie nie ścina podczas grania.

W ogóle możliwe aby coś z kostką RAM/grafiką stało się przez wcześniejsze temperatury ? W pokoju miałem nawet po 40*C a temp. GPU ~60*C +

w górę.

Użyj “Metafile Killer” powinno zmniejszyć użycie pamięci…

 

ewentualnie sprawdź ustawienie w rejestrze:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM \CurrentControlSet\Control\FileSystem\ NtfsMemoryUsage 

Ustaw na 0

Wyłączenie usługi jest na szczęście całkiem łatwe. Oto, co musisz zrobić:

  1. Stuknij w klawisz Windows na klawiaturze, wpisz services.msc i naciśnij enter.
  2. Kliknij dwukrotnie usługę Nvidia Streamer w oknie usług.
  3. Kliknij przycisk Stop, aby wyłączyć tę sesję.
  4. Możesz otrzymać wiadomość informującą, że wyłączenie tej usługi spowoduje również zatrzymanie usługi sieciowej NVIDIA Streamer.
  5. Kliknij przycisk Tak, jeśli pojawi się monit.
  6. Spowoduje to zakończenie uruchomionych procesów, ale jeszcze nie skończyłeś.
  7. Przełącz typ uruchamiania z automatycznego na wyłączony.
  8. Kliknij Zastosuj.

Są też inne metody, ale proponuję, aby przeczytać o nich więcej, zanim zdecydujesz, który z nich będzie dla ciebie najlepszy.