Za dużo Microsoft Visual C++ - które usunąć?


(Deixdei) #1

Witam. Mój komputer zaczął nieco mulić, dlatego postanowiłam zrobić porządek na początku z programami. Jednak gdy weszłam w opcję usuwania programów zobaczyłam, że mam całkiem sporo Microsoft Visual C++ różnych wersji z różnych roków. I tutaj moje pytanie. Które mogę bezpiecznie usunąć? Czy jeśli usunę którykolwiek to program lub programy przestaną poprawnie działać? A może po prostu wystarczy zostawić najnowszą wersję, a reszty się pozbyć? Niestety nie mam pojęcia dlatego zwracam się do osób bardziej doświadczonych :slight_smile:

111.png


(Bogdan_G) #2

Wszystkie potrzebne. Widać po rozmiarach, że masz visuale od 2005 - do 2015, po kolei x86 i x64, a “tego za dużo” o mniejszych rozmiarach, to aktualizacje visuali. Różne aplikacje tego potrzebują i to potrzebny zestaw bibliotek 2D, czy 3D.


(Deixdei) #3

Mogę w takim razie usunąć stare aktualizacje i zostawić nowsze? Albo usunąć np x64 jeśli mam x86?


(Bogdan_G) #4

Nie. System nasz x64. Też jest systemowa obsługa dźwięku i obrazu. Masz przecież systemowe składniki w wersjach x86 i w x64, taki internet explorer i inne. Bez visuali będą błędy systemowe, choć się uparłeś przy programach 32 bitowych.

Masz na dysku C pliki programów x86 - popatrz sobie, jakie. Masz  też na C folder Program Files - znacznie więcej aplikacji 32 bit / x64. Gdy odinstalujesz poprawnie aktualizacje - to system je pobierze. Gdy usuniesz - uszkodzisz system. Raczej poszukaj innego sposobu, by zwolnic miejsce na dysku systemowym. Wpierw skorzystaj z systemowego oczyszczania dysku i z jego innych opcji.

Pokaż listę całego oprogramowania. Pokaż screen ze spacesniffera. Zorientujemy się, co możesz bezpiecznie usuwać, odinstalować, co czyścić.


(Deixdei) #5

Dziękuję za odpowiedź. Na dniach spróbuję użyć spacesniffera :slight_smile: