Za duży obraz w telewizorze po podłączeniu laptopa

Witam.

Zakupiłem dzisiaj kabel HDMI, by podłączyć laptopa z telewizorem. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że obraz na telewizorze wychodzi poza krawędzie ekranu.

Telewizor jest FullHD. Nie pomaga zabawa z rozdzielczością ekranu ani na laptopie, ani na telewizorze. Na pewno to nie wina kabla, bo kiedyś miałem taki sam problem na innym telewizorze i innym kablu.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam.

Też spotykam się z tym wychodzeniem obrazu po za ekran na telewizorze i zwykle ten problem rozwiązuje dostosowując odpowiednie opcje w panelu sterownia od karty graficznej

U mnie panel od nvidii nie pozwala na zmiany rozdzielczości ekranu.

Dodane 19.06.2012 (Wt) 13:41

Problem rozwiązałem w sytuacji, gdy rozszerzam ekran, natomiast gdy chce używać tylko ekranu telewizora nadal obraz “wystaje”. W panelu grafiki Intela można pobawić się skalowaniem, ale obraz traci na jakości.

Czyżby? Rozdzielczość tego telewizora na pewno wynosi 1980x1080? I taka sama jest dla niego ustawiona w panelu sterowania Nvidia? Podaj nazwę tego TV, jaką dysponujesz kartą graficzną i pokaż gdzie co ustawiasz.

włącz lub wyłącz opcję overscan w opcjach telewizora

Telewizor to Sony KDL-40EX500, a karta graficzna w moim laptopie to GeForce GT540M. Panel NVidia wygląda tak i nie ma w nim opcji zmiany rozdzielczości:

http://i.imgur.com/jqU95.png

I jeszcze co do rozdzielczości: http://i.imgur.com/e7iM4.png

Dodane 19.06.2012 (Wt) 15:43

@Dudus wielkie dzięki za pomoc. Znalazłem gdzie to wyłączyć i działa :slight_smile: Obraz elegancko na całym ekranie jest i nie wychodzi :slight_smile:

Może to kwestia zbyt dużej rozdzielczości w twoim telewizorze. Mój telewizor (Sony BRAVIA) automatycznie dopasowuje rozmiar obrazu więc dziwne, że u Ciebie tak nie jest - w końcu też Sony Chyba, że to była wina laptopa i po podłączeniu obraz nie wiedział jak się dopasować. Najważniejsze, że do tego doszedłeś. Może podzielisz się na przyszłość w razie co jak to zrobiłeś? (Warto wiedzieć na wszelki wypadek).