Za duzy PING!

Witam… Jestem raczej zielony w tych kwestiach,ale musze wiedziec jak zmniejszyc ping w grach typu battlefield play4free… Mam internet z modemu bezprzewodowego… Ogolnie to HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem w play’u… Predkosc 2Mb/s… Moj kumpel na internet z neostrady… Juz kablowy… Ale ma 1 Mb/s a gra dziala mu o wiele szybciej… Tak samo mam w wielu grach… U mnie jest zawsze wiekszy ping niz u niego… Dlaczego…?? Moge jakos go zmniejszyc…? Czy ustawienie modemu blizej okna cos da…??

PS: Mam windowsa 7 Professional x64…

PS-2: Jak pobieram cos to idzie z maksymalna predkoscia lacza…

W grze liczy się ping, prędkość mniej. Im mniejszy ping tym lepiej. Na kablu ping praktycznie zawsze będzie mniejszy. Jeśli chodzi o prędkość zwykle starcza 0.25-0.5 Mbit pobierania i 0.12-0.25 Mbit wysyłania.

Ping czasem daje się zmniejszyć zmieniając parametry MRU i MTU, ale o bardzo niewiele.

Możliwe, ale u mnie więcej daje kombinowanie z układaniem modemu gdzieś koło komputera. Wszystko zależy z której strony jest nadajnik.

Mapa nadajników - szukaj UMTS900 i UMTS2100 w Playu.

W ostateczności zostaje antena zewnętrzna do zakupu. Wszystkie informację na temat anten znajdziesz tutaj.

mazindo ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.