Za głośne słuchawki

Witam. Niedawno zakupiłem słuchawki 7.1 pod USB Natec Genesis HM67X. Słuchawki dobrze się sprawują, jednak dźwięk jest o wiele za głośny. Głośność w systemowym mikserze ustawiona jest na 1%, a i tak uważam że są za głośno. Nie chcę zmieniać dźwięku w programach, bo używam też głośników i musiałbym przestawiać wszystko za każdym razem. Jeżeli ktoś ma jakiś program gdzie jeszcze można przyciszyć dzwięk lub jakiś inny sposób to proszę o pomoc.

Słuchawek używam głównie w grach z TeamSpeakiem jednocześnie. Chcąc nagrać coś dla kolegów jest problem z dźwiękiem (np za głośno mikrofon, dźwięku z gry i TS praktycznie nie ma, jeżeli reguluję dźwięk tylko w tym). Ja słyszę dobrze, ale w nagraniu wychodzi co innego.

Przy 1% słuchawki powinny grać bardzo cichutko. Drivery od Genesisa zainstalowałeś?. Kiedyś miałem słuchawki stereo na USB od Manty i była podobna sytuacja. Dopiero zainstalowanie sterowników od układu dźwiękowego zainstalowanego w tamtym headsecie - chyba to była C-Media - pomagało.

tak pobrałem sterowniki od razu. jeszcze myślałem o obniżeniu napięcia w biosie (tylko nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy tak się da). Poza tym to słuchawki 7.1 więc to będzie głośniejsze nawet kolega mi mówił

edit: sterownik C-Media 8.0.8.2165

znalazłem jeszcze opcję przy tytule Urządzenie wyjściowe, przyciszylem oba kanały tak samo i wyglada na to ze pomogło teraz można podnieść w systemie, ale nie rozumiem dlaczego słuchawki 7.1 mają tylko 2 suwaki.

Bo to zwirtualizowany dźwięk 7.1. W dobrym kinie domowym też masz możliwość ustawienia wszystkich kolumn/satelit z przodu słuchacza/widza w jednej linii i zwirtualizowany surround - też jest regulacja wtedy tylko 2 kanałów w przeciwieństwie to prawdziwego 7.1 gdzie satelitki masz rozstawione w ogół słuchacza/widza - wtedy każdy kanał z osobna jest do regulacji.

2 polubienia

Dzięki wielkie za pomoc temat zamknięty, tak myślę :slight_smile: .