Za ile dostanę taki komputer na części?

AMD Phenom 2 X6 1100T @ 3,30 GHZ

Gigabyte GA-MA770-UD3P

3X 2GB DDR3 Kingston HyperX @ 1600MHZ

XFX HD 6870 1GB

OCZ StealthXStream 2 600W

bo koleś na yt kupił taki z 1800zł ale nie wiem czy składany a tak propo to myślicie że dobry ten komputer?

SZukaj tych części na po kolei na allegro - tam są:

* sklepy - mają nowe części oraz są

* sprzedawcy użytkownicy sprzedający swoje, że tak powiem ‘klamoty’ :slight_smile: znaczy się ‘części’ do komputerów właśnie - jak dobrze upolujesz aukcję z licytacją - to może udać ci się korzystnie kupić poszczególne rzeczy. Ja taką metodę stosuję.

Ja osobiście lubię cichy komputer i starm się kupować podzespoły - chłodzone pasywnie - w tym momencie mam na myśli przede wszystkim kartę graficzną (wiem, że nie maich nie wiadomo jak dużo, ale są) lub chłodzone metodą heat-pipe (zwracaj uwagę na ilość xx dB (decybeli) - głośność podzespołu. Płyta główna - czasem zamiast na mostkch mają też radiator zamiast wentylatora (jest ciszej - ja osobiście dokupywałem radiatory zalmana). Ważny jest zasilacz - najlepiej w miarę markowy (też potrafią być głośne - niestety), ale przedewszystkim stosunkowo nowoczesny, żeby był w stanie 'dać odpowiednią ilość prądu (potrzebne są różne napięcia [V] / czasem duży [A] (amperaż - pobór prądu) jest potrzebny. Starsze zasilacze czasem mają w swoich danych podaną dużą moc, ale jest ona inaczej zaplanowana do podawania do poszczególnych podzespołów komputera (CPU procesor - niedługo bedą używane APU, karta graficzna - GPU oraz pozostałe pożeracze prądu jak dysk (lub dyski) twarde, płyta główna.

Może to trochę zawile tłumaczę z tym prądem (sam wiem o co chodzi) - chodzi czasem o ilość (1 lub 2) mocnych linii z różnymi napięciami. W starszych i nowszych konstrukcjach zasilaczy jest to trochę inaczej rozplanowane po prostu. Związane jest to z różnym zapotrzebowaniem na prąd starszych i nowszych konstrukcji komputerów.

Tak czy inaczej na podstawowych ( pł. główna, CPU, panięć, karta graficzna) komponentach komputera - jeśli chce się mieć dobrą, nie za głośną maszynę nie można zbytnio oszczędzać.

Nie będę ci podawał konkretnych podzespołów, jakich można by użyć, bo nie wiem co chcesz na swoim komputerze robić -

czy grać (osobiście uważam, że gry to złodzieje czasu - dla mnie bardzo cennego)

czy pracować z grafiką lub video

czy to ma być komputer domowy ogólnego przeznaczenia - że tak powiem do wszystiego po trochu (powinien się taki cechować tzw dobrym stosunkiem cena /jakość - czyli nie ma co przesadzać z kupowaniem naprawdę drogich części.

to tyle co mi tak na gorąco o tej godz przyszło do glowy.

pozdrawiam

Polecam sprawdzic dane czesci po popularnych i tanich sklepach np esc.pl gral.pl i porównaj sobie.Sam osobiscie jestem przeciwnikiem kupywania część po części na allegro bo to mija się z celem i przy gwarancji bywa potem różnie.Ceny też niewiele się różnią od tych ze sklepów.A co do w/w komputera jest całkiem spoko.Pozdrawiam