Za ile mogę sprzedać laptop z uszkodzoną baterią?

Hej :slight_smile:

chciałabym pozbyć się mojego starego laptopa na rzecz jakiegoś mniejszego modelu. Problem z tym, że mój dwuletni Asus X540L automatycznie wyłącza się zaraz po odłączeniu ładowarki. Nie reaguje na włączanie przycisku zasilania. Kontrolki przestają się świecić. Obstawiam, że problem może siedzieć w systemie zasilania, a konkretniej w baterii, która być może jest do wymiany. Po podłączeniu zasilania działa sprawnie i bez zarzutów. Jak na złość popsuł się tuż po upływie gwarancji. Myślicie, że uda mi się go sprzedać z taką wadą? Jeśli tak to za ile mogłabym go wystawić? :face_with_monocle:

Myślę, że powinieneś zacząć od kupna nowej baterii. Na allegro są już od ok. 160zł, więc to nie majątek. Ewentualnie oddać do serwisu. Ciężko sprzedawać jeśli nie wiesz na 100%, czy to tylko bateria jest uszkodzona. Chyba, że za kilkaset złotych.

A tak generalnie to 2 letni laptop powiedziałbym ok 50%-60% wyjściowej ceny. Chyba, że znajdziesz jakiegoś naiwniaka.

1 polubienie

Faktycznie polecam zastanowić się nad zakupem baterii, ponieważ różnica w cenie między laptopem uszkodzonym, a laptopem w pełni sprawnym będzie w granicach 400zł (nie wiesz czy to faktycznie wina baterii, choć na to wygląda). Jeśli podkoloryzujesz lub napiszesz “że to wina baterii”, a okaże się inaczej to dodatkowo narażasz się na niepotrzebny zwrot.

1 polubienie

Racja, racja. Biorę się w takim razie za szukanie serwisu :smiley: