Za ile mogę sprzedać uszkodzony laptop?

Witam, nie wiem czy zamieszczam ten post w odpowiedniej kategorii, jeśli tak to z góry przepraszam :smiley: Mam laptopa Toshiba satellite c870-IJ6, problem jest taki, że jest zerwany zawias (z opinii fachowca wynika, że do wymiany albo zawias albo matryca), jestem kobietą i nie za bardzo na tym się znam :smiley: Koszt naprawy tego uszkodzenia wynosi od 200-500 zł z opinii fachowca. Obecnie mam już nowy laptop i moje pytanie: Za ile moglabym go sprzedać w taki stanie? Poniżej zamieszczam zdjęcie usterki. Pozdrawiam.

Jeśli nie zależy Ci na czasie, to wystaw za 500 zł lub nawet więcej. Jeśli nie będzie chętnych, to obniżaj stopniowo cenę. Może ktoś kupi. Ja miałem identyczny problem i sprzedałem za 350 zł, a mój był starszym sprzętem. Poszło bardzo szybko, bo nie czekałem nawet tygodnia.

Wystaw aukcję od złotówki na dwa tygodnie.
Poleci za tyle ile jest wart.
Nic nie ryzykujesz bo serwisy chętnie licytują takie truchła.
Nie zapomnij ładnych wyraźnych zdjęć całości i szczegółowego opisu.

Ulala, nieźle przywalone. Jeśli fachowiec stwierdził, że może być do wymiany matryca, znaczy to, iż laptop się nie uruchamia (?) Z tej fotki niewiele wynika - widać wygiętą ramkę matrycy, wyłamany zawias, zapodaj więcej fotek. To jest dość ciężki kawał sprzętu, w środku może być niezła kaszana.

Fachowiec wycenił na tyle, że nie opłaca się go naprawiać. Puść go na części, ktoś z przyjemnością łyknie za jakieś góra 300 zł. Niekoniecznie serwis, może jakiś maniak lubiący grzebać i doprowadzać do ładu bardziej uszkodzone sprzęty. Bądź co bądź jest to Toshiba a nie jakieś Lenovo, w dodatku biała.

Zapomniałam dodać, że laptop działa, wszystko oprócz tego jest sprawne. No w zasadzie nie zależało mi na naprawie więc byłam tylko u jednego fachowca i na szybko powiedział mi co może być uszkodzone i za jaką kwotę mógłby to naprawić. Mówiąc matryca miałam na myśli klape matrycy? Coś takiego :smiley: Nie do końca pamiętam.

Skoro matryca nie złapała “pająka”, wszystko widać normalnie, reszta też działa normalnie, to 500 zł za wymianę ramki z zawiasem jest propozycją nikczemną, nawet u albinosa. Całej klapy z matrycą nie opłaca się wymieniać, jest to dość dobra matryca matowa, aczkolwiek ze słabymi kątami widzenia,
Niestety, bebeszki nie powalają - i3-2350M z integrą hd 3000 to niska półeczka. W dzisiejszych czasach nawet przeglądanie internetu wymaga trochę mocniejszej konfiguracji.

Jeszcze jedno - cytat z notebookcheck.pl:

Przypuszczam, że to było powodem nieszczęścia. Sama zdecyduj co Ci się bardziej kalkuluje.

PS. Jeśli chodzi o matrycę, to jest ona lepsza niż w promowanym przez DP kosztownym gamingowym laptopie Dell Inspiron 7567 - tam dopiero wsadzono tragicznej jakości matrycę. Ale to już inna baja.

Nie, nie ma pająka, wszystko działa jak należy. Raz już był wymieniany zawias (dużo mniejsze uszkodzenie niż obecnie), jednak po jakimś pół roku rozpierdzielił się jeszcze gorzej, co widać. Sugerujesz, że lepiej byłoby go naprawić i dopiero sprzedać?

Raczej tak, ale pod warunkiem, że ta naprawa nie będzie polegać na wymianie matrycy z klapą. Chodzi o zawias, wyprostowanie szkieletu obramowania matrycy i ramki. Wszystko jest skręcane wielopunktowo po bokach i z przodu. Nie wiem jednak czy ktoś się podejmie takiej dłubaniny, oraz czy będzie się opłacało sprzedać go jako używkę po naprawie. Może się okazać, że nie warto w niego pakować bo i tak ludzie będą zainteresowani kupnem tylko na części - zysk znikomy. Sprzęt ma swój przebieg, akumulator też, dysk, zasilanie, mo-bo - wszystko się zużywa. Musisz sama zdecydować z której opcji skorzystać.

Tu masz przykład wymiany samej matrycy w podobnym modelu:

matryca - 300zł jesli jest idealna, 250 zł w innym wypadku
płyta 250zł

Większej bzdury nie słyszałem, Mam w domu lapka z 2310 i integrą i nawet ukręcony do 50% spokojnie sobie radzi z uciągnięciem 1080p na YT więc nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia.

Koleżanko, pchaj go tak jak stoi, nie rób sobie dodatkowych problemów.
Pamiętaj dobrze wyfotografować i opisać w aukcji i będziesz zadowolona z efektu finansowego.
Naprawiany sprzęt ciężko sprzedać, kupujący woli wiedzieć co faktycznie było robione i jak.

Posiadam między innymi sprzęt o podobnej konfiguracji. Co z tego, że sobie radzi skoro nie da się komfortowo przeglądać większości stron z multimedialną zawartością, wykonanych w zgodności z nowoczesnymi standardami. Praca ze skomplikowanymi arkuszami xls jest mało wygodna, tak samo edycja rozbudowanych PDFów. O płynnym oglądaniu YT w 1080p (60 fps) na full ekranie można zapomnieć. To tylko kilka przykładów. No, ale radzi sobie, masz rację.

1 polubienie

Jakieś sobie jaja robisz.
Mam ukręcone na 50% na baterii i nie czuję żadnych niedogodności.
Wszystko działa jak powinno w tym tak jak napisałem YT 1080p/60fps obciąża go jedynie w 30%.

1 polubienie

U mnie nie jest tak idealnie. Wiadomo, że nie zależy to tylko od samego procka z jego technologicznymi usprawnieniami. Dużo innych czynników ma wpływ na końcowy efekt. Temat rzeka. Żadnych jaj sobie nie robię, opieram się na własnych spostrzeżeniach nie mając takiej wiedzy jak Twoja.

Niech @Belatela sama zdecyduje i może kiedyś napisze nam tutaj jak udała się transakcja i czy czuje się usatysfakcjonowana. Rynek jest tak mocno wysycony, że trzeba mieć dużego farta. Uważam, że Twoje sugestie są chyba najbardziej trafne. Nie do mnie jednak należy decyzja.

Myślę, że na razie wystawię go za nieduże pieniądze w takim stanie w jakim jest, może ktoś będzie zainteresowany. Nie chce wkładać w niego dodatkowych pieniędzy i nerwów, a też nie zależy mi żeby za niego wziąć duże pieniądze bo zdaje sobie sprawę z uszkodzenia i z różnych innych mankamentów. :slight_smile:
Dam znać jak poszła transakcja :slight_smile:

Daruj sobie konkretną kwotę.
Jak napisałem, wystaw od zeta z dobrymi fotkami - żeby wszystko dokladnie było widac, ładnie opisz - co działa a co nie i poleci za tyle ile jest wart.