Za ile mógłbym sprzedać taki komputer?

Cześć! Ostatnio zauważyłem, że większość nowych gier (Wiedźmin 2, Gothic 4, Dragon Age II) po prostu nie ruszy na moim blaszaku. Chodzi mi po głowie wymiana na lepszy (Na początku chciałem tylko wymienić niedomagającą kartę graficzną, ale te nowe komputery są taaakie taaanie…), a nie mam zbyt wielkich funduszy. Ile bym dostał za taki sprzęt:

Intel C2D 2.2 GHz

Nvidia GeForce 8600 GTS 256 mb

2 GB Ram

200 GB HDD

Nagrywarka DVD

???

Jaka płyta główna? Jaki zasilacz?

Szczerze? Nie mam pojęcia. A za ile poszły by karta i procesor?

Za całość jakieś 700-800 zeta

Procesor ok. 200 zł, karta graficzna też coś koło tego. Jeśli nie wiesz jaka płyta główna, to pobierz Everest. Ważna rzecz. Markę zasilacza sprawdzisz zerkając do obudowy. Poza tym, może więcej info dot. procesora? To nie są wszystkie dane.

Ważny jest model procesora, producent karty graficznej (nie, nie GPU), marka i model zasilacza oraz niemałą rolę odgrywa płyta główna. Fajnie by było, gdybyś wiedział ile rpm wyciąga HDD.

Sprzedaj na części, ale zależy jeszcze jaki masz zasilacz. :wink:

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500

Nazwa płyty głównej: nieznana (tak podaje everest)

Ściągnij program cpu-z tam będzie podana płyta

co do procka to imo za 200 zł to musiałbyś znaleźć jelenia, ze 150 bym się cieszył. Grafikę realnie patrząc za 100 zł, jak dobry producent i porządne chłodzenie to może 2 dychy więcej.

Cały zestaw jakby zasilacz był ‘normalny’, a producent poszczególnych części w miarę pewny, a modele udane to myślę, że mógłbyś w porywach 500 zł zgarnąć.

Lith ma racje. Też zależy czy dysk jest IDE(droższy) czy SATA. I tak samo pamięci czy DDR3 czy DDR2. Bo jak DDR 2 to kpina a nie pieniądze z tego są :slight_smile: Jakby się zastanowić to 500zł staje się bardzo wysoką poprzeczką.