Za ile sprzedam Dell xps 8700?

Za ile mogę sprzedać komputer Dell xps 8700?
GTX 645 1gb vram
Intel core i7 4770 8 rdzeni
12gb ram DDR3
Dysk HDD 500gb
Windows 10

“i7 4770 8 rdzeni, razem 27.2 GHz” :smiley:

Komputer może 1600 zł, ale to tak na szybko wyliczyłem.

Jaka licencja z systemem jest oryginalnie?
Bez systemu licząc to 1000 zł.

Jest system Windows 10 a czy oryginalne to z tym bym się kłócił

Z tym 1600 to trochę przesadziłem, ale 1000 też za mało.
Może jakieś 1200 bez systemu.

A windows z płytki od znajomego

Płyta nie ma znaczenia. Czy masz oryginalny klucz?

Nie mam ale zrobiłem update z 8.1 oryginalnego

Jak 8.1 to ze 150 dolicz.

To lepiej siedź już z tym cicho , rób formaata, płytkę do pieca a znajomemu na ucho, żeby nie wrabiał Ciebie w piractwo :wink: Pół biedy jak na domowym kompie Ci kiedyś znajdą, ale “sprzedaż” takiego Windowsa (zakładając że nie ma porządnej - nie Allegrowej za 10 zł - faktury, etc a płytka nie jest tylko nośnikiem rezerwowym dla Ciebie do licencji ze sklepu MS) to ryzyko. Kupujący może, ja bym tak zrobił, zgłosić oszustwo w sprzedaży oprogramowania, bo dostał pirata a w aukcji nie było, dzięki temu dostajesz i oszustwo i handel nielegalnym oprogramowaniam z urzędu :wink: Najlepsze: Policja ma Twój adres od kupującego, nie mieszkasz na Cyprze, czyli można łatwo poprawić statystyki.

Nie szerz herezji. Płytkę to może mieć i od Ruska z bazaru. To klucz się liczy. A jako że był to upgrade z oryginału to on i tak jest już w mobo.

… a skąd to wiesz:)?

Autor napisał, ze robił update?

Oczywiście, posiadanie nielegalnego oprogramowania nie jest karalne, możesz sobie całe drzwi wejściowe i sciane domu wytapetować CD, korzystanie i sprzedaż jest.

Ostatnia kwestia, tu się nie znam, dotyczy możliwości sprzedaży komputera ze zaktualizowanym , jeżeli faktycznie tak było, niższym Windowsem do 10. Z tym który był to OK, ale czy aktualizacja nie miała jakichś ograniczeń…

No przecież napisał że z oryginału

A co ma płytka do legalności? Rozumiem że jak kupie sobie klucz ze strony MS to jest on nielegalny bo nie mam “legalnej” płytki? ISO pobrane strony MS również jest nielegalne bo nie na płycie nie będzie nadruku windowsa?

Przeoczyłem, przepraszam :wink:

Nie odwracaj chomika ogonem bo ugryzie :wink:
Plyta nie ma nic do legalności tak długo jak jesteś w stanie udokumentować legalne wejście w posiadanie systemu (paragon/faktura/dowód płatności kartą np. w sklepie MS). W przypadku braku wyżej wymienionych oryginalne płyty, naklejki itp. mogą być też dowodami.

Wszystko to nie zmienia jednak faktu odpowiedzi na pytanie: czy Windows 8.1 po updacie może być sprzedany jako 10, czy musi być sprzedany jako 8.1 :wink:

Mówię otwarcie nie wiem, a znając MS mogli wykombinować coś, mimo iż tego nie sprawdza bo z komputera na inny nie przejdzie.

Może po updacie być jako Windows 10, ponieważ korzysta z tego samego klucza. Nie musi sprzedawać “w oryginalnej” postaci.