Za ile sprzedam te części?

Niedługo kupuję nowy komputer i chciałabym sprzedać stare części, zastanawia mnie ile mniej więcej mogę na nich zarobić, tylko że nie wiem jak sprawdzić na kompie co ja dokładnie mam xD

 

wiem że mam:

-procesor Athlon 64 X2 4850e

-dysk Samsung HD502IJ 500GB

  • kartę graficzną Nvidia GeForce 9600 GT a resztę jak sprawdzić musi mi ktoś powiedzieć xD

 

aha RAMu 2gb ddr 2 ale nie wiem jaki jakiej firmy :stuck_out_tongue:

  • napęd dvd ale nie wiem czy z nagrywarą czy bez xD w sumie zawsze myślałam że nie mam przegrywarki bo rw na nim nie pisze ale może ma?

 

obudowę da się upchnąć?

A kiedy był kupiony? Napęd DVD bez nagrywarki to raczej rzadkość, tym bardziej w obecnych czasach.

 

Podaj model tego napędu.

kupiony na początku 2008 bodajże

 

model hmhm… nie wiem gdzie to pisze xD

 

może ma nagrywarkę ale o tym nie wiem

Zapewne na górnej ściance obudowy napędu…

 

Albo inaczej, Windows rozpoznaje to jako nagrywarkę?

 

Zresztą to nieistotne, napędu nie sprzedawaj tylko przełóż do nowego komputera. Z dyskiem zrób podobnie.

 

Szukasz na Allegro tych rzeczy, patrzysz za ile idą i wiesz ile za nie dostaniesz - proste.

 

 

Sprzedaj procesor, grafikę, RAM (bo DDR2, do nowego komputera potrzebujesz DDR3) i płytę główną.

 

Jak sprawdzić co masz? Są dwie opcje.

 

  1. Software’owo - są programy które to pokazują, np. Everest Home Edition.

 

  1. Hardware’owo - oznaczenie producenta i modelu znajdziesz na danym elemencie. Albo na nalepce (np. RAM, dysk twardy), albo nadrukowany bezpośrednio na podzespole (np. model płyty głównej będzie wypisany dużymi literami bezpośrednio na laminacie). Nie sprawdzisz w ten sposób procesora, bo musiałabyś zdjąć chłodzenie, a to dość problematyczne.

program cpu-z będzie dobry?

 

“Albo inaczej, Windows rozpoznaje to jako nagrywarkę?” a nie wiem jak to sprawdzić

W oknie Mój komputer.

 

CPU-Z może być, choć nie jestem pewien czy pokazuje producenta RAM-u. Ale czy potrafi to jakikolwiek program? Chyba nie.

mój komputer- menadżer urządzeń i pisze “stacja dysków cd-rom-dvd”

Hej,

Tak, CPU-Z pokazuje producenta pamięci RAM. Zresztą Speecy także. :slight_smile:

Speccy pokaże, jaki to dokładnie napęd.

Pozdrawiam,

Dimatheus

“Zresztą Speecy także” speecy? xD [edit] już rozumiem speecy to program

 

o lol napęd “optiarc dvd rw ad 7203S” coś tam coś tam jest rw czyli jest chyba nagrywarka, i ja żyłam 5 lat w świadomości że nie mam nagrywarki i mi koleżanki nagrywały płytki xD

masz z mozliwością nagrywania jak napęd jest z 2008 roku :slight_smile:

 

a najprościej sprawdzisz jak masz jakąś zbyteczną płytkę to wsadź do napędu i nagraj coś na nią :slight_smile: