Za jakiś czas przechodzę na światłowód - jak to się odbywa?

T-Mobile bardzo często pracuje na sieci Orange jako ich wirtualny operator.

Według T-Mobile jak światłowód mnie zostanie uruchomiony i dostaną informacje to zamienia mi LTE na światłowód, a usługa będzie świadczona na infrastrukturze firmy INEA, która w moim regionie realizuje projekt Polska Cyfrowa.

ciekawe to co piszecie
już wiem ze to będzie Orange i światłowód 300 Mbitów / 50 Mbitów
ale czy monter nie zapyta się w wcześniej przez telefon jaką mam płytę główną i czy mam slot na pci dla kary sieciowej? aa i ja mam Win7 nadal - o ile to ma znaczenie

Myślę, że montera nie interesuje jakim sprzętem dysponujesz, jego zadaniem jest uruchomienie usługi i sprzętu dostępowego.
To Ty musisz zadbać o to, żeby Twoje urządzenie było zdolne do odbioru.

taka karta PCI 1000MB będzie odpowiednia. mam ją kupić?

https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-pci-1000mb-gigabit-lan-low-profile-6967335273

EDIT
aa nie ona jest na RJ-45

a jak napiszę na allegro „karta sieciowa światłowodowa” to jest tylko jedna

Ale żeby nawet nie wiedział jaki na światle bEndZie PinK w Ceesie to skandal! :stuck_out_tongue:

Teoretycznie karta jest OK pod GbE.

i wtedy będzie podłączona do routera kabelkiem RJ-45? on może mieć takie gniazdo ?

Wręcz musi mieć taki port, nie ma konsumenckich urządzeń z portem światłowodowym :wink:

mam jeszcze takie pytanko
jak kabel idzie po słupie a nie pod zmienią to w radzie burzy trzeba odpiąć wszystkie kable od routera? inaczej piorun może spalić komputery?

Jak nie odłączasz zasilania od komputera, to w przypadku pioruna w słup masz pozamiatane po prądzie. Jak odłączasz wszystko od prądu gdy wali piorunami, to skąd zmartwienie? Bez sensu.

Światłowód nie przewodzi prądu, więc nie może spowodować spalenia czegokolwiek w czasie burzy.
Co innego sieć elektryczna, tutaj wiadomo, że ryzyko istnieje.

Tak. Wiercili i kuli. Światełko mam z gniazdka.

Rozbawiłeś mnie. Się uśmiałem , chyba najlepszy tekst tego wątku. :slight_smile: