Za każdym razem muszę łączyć się z siecią

Witam!

Problem mój przedstawia się następująco:

Kiedys miałem skonfigurowane połączenie z siecią bezp. przez fachowców. wszystko działało jak należy.

Jakiś czas temu przeprowadziłem się i musiałem sobie sam poradzić z połączeniem do innej sieci bezp. jakoś tam się udało, ale teraz gdy wyłączam komputer, to później po ponownym włączeniu go muszę się łączyc każdorazowo z siecią. Robię to przez zaznaczenie opcji we właściwościach sieci bezprzewodowej 2 : “Użyj systemu Windows…”

Czy jest jakiś sposób na to, żebym po włączeniu komputera miał automatyczne łączenie z siecią. próbowałem coś tam kombinować i troche szukałem w googlach podobnych tematów, ale jak na razie nie znalazłem recepty na mój problem.

Z góry dzięki za pomocne wskazówki

Panel sterowania->Centrum sieci i udostępniania->Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi->klikasz prawym klawiszem na swojej sieci i wybierasz właściwości.W pierwszej zakładce(połączenie) zaznacz połącz automatycznie gdy ta sieć jest w zasięgu.

już to próbowałem. zresztą cały czas mam tę opcję zaznaczoną. nic to nie daje. muszę się za każdym razem łączyć poprzez zaznaczanie “użyj systemu windows do konfiguracji…” o czym pisałem wczesniej. dzięki za radę, ale proszę o jeszcze…

Dodane 30.10.2009 (Pt) 14:41

aha i co do Twojej rady: piszesz Panel sterowania -> centrum udostępniania itd. u mnie tak nie ma (korzystam z XP) ale domyśliłem sie (chyba) o co chodzi. w XP to jest Panel sterowania->Połączenia sieciowe->wlaściwości Połączenia sieci bezp.->zakładka Sieci bezp.->właściwości dostępnej sieci i tam jest dopiero wspomniana przez Ciebie zakładka “Połączenia” z opcją, która jest zaznaczona.

Nadal proszę o pomoc w poprawnej konfiguracji. Pzdr

Jak dla mnie pochrzaniłeś coś przy instalacji routera i dlatego windows próbuje konfigurować sieć za każdym razem od nowa.Skonfiguruj router jeszcze raz krok po kroku tak jak jest w instrukcji.

spróbuje tyle, że nie wiem czy jest sens. kolega obok nie ma takiego problemu…

Spróbuj, i zrób dokładnie tak jak w instrukcji,nawet gdyby ci się niektóre kroki instalacji wydawały niepotrzebne.

Dodane 30.10.2009 (Pt) 14:53

I najpierw zresetuj ustawienia routera.

i nic. cóż, na razie będę się łączył tak jak to robiłem do tej pory , bo nie mam już innego pomysłu