Za mała głośność w słuchawkach PC

(Katrin04) #1

Witam.

Mam słuchawki sony Dynamic Stereo Headphones mdr-22 i mam na maxa ustawioną głośność ale to i tak dla mnie za mało, bo ja strasznie lubie słuchać głośnej muzyki przez słuchawki, w Głosnikach jest owiele głośniej ale ja chce akurat na słuchawkach PC, nawet ściągnąłem program niby do zwiększania dźwięku ale mi nie działa (mp3gain-win-1_2_5), czy jest jakiś sposób na zwiększenie głosu.??

Aha jeszcze jedno, mówili niektórzy że można zwiększyć głośność za pomocą Equeizera w winapie, ale ja nawet nie wiem gdzie to jest :|.

(slawex1983) #2

A czy nie wydaje Ci się, że wszyscy dookoła jakby ciszej mówili? Że pies ciszej szczeka? Może trzeba iść do laryngologa? :slight_smile:

Programowo za dużo nie pogłośnisz, gdyż w większości utworów wysokość ampliduty i tak w szczytowych momentach dochodzi do 100%. Głośność wzmacniacza układu dźwiękowego pewnie masz już ustawioną na maxa. Pozostają dwa wyjścia:

1. Podłącz słuchawki pod dodatkowy wzmacniacz.

2. Przed oddaniem się muzycznej ekstazie wycisz się kompletnie. Wówczas, gdy zaczniesz się delektować symfonią dźwięków (żeby nie powiedzieć drastycznie - decybeli), będziesz miał wrażenie mocy.

/edit/

Żeby taki audiofil nie potrafił znaleźć korektora w Winampie [-X

Ustaw skin klasyczny, patrz i ucz się.

Każda karta dźwiękowa ma swój wzmacniaczek :smiley: należy dodać, że z reguły integry grają ciszej od kart PCI.

(Katrin04) #3

niee, napewno słuch mam dorby Xd, nawet wujek sprawdzał, a jeszcze jedno, nie znam się tak na komputerach, gdzie jest ten wzmacniacz?

(klemensior15) #4

A podłączasz słuchaweczki na paneli przednim czy z tyłu? Moje wokołouszne graja zupełnie inaczej zależnie właśnie od tego gdzie je podepne. Tak jak kolega przede mną powiedział może juz coś ze słuchem nie tak :stuck_out_tongue: Nie wiem za to jak wyciszają ci te dokanałowe bo takie to chyba są. A masz jakaś karte dźwiękową czy integre?

Ps. Wzmacniacza w komputerze nie ma :stuck_out_tongue: przynajmniej ja nie słyszałem xD wzmacniacz spójrz na wiki

(Katrin04) #5

Dzięki sławek, g dy można było dałbym Ci pomógł, pozdrawiam :smiley:

(Extremeze) #6

Każda karta dzwiękowa ma swój mały wzmacniacz. Może rozwiązaniem będzie kupno głośników które mają swoją wzmocnioną linie na słuchawki(przeważnie wszystkie małe głośniczki 2.0 mają maja wyjście na słuchawki z małym wzmacniaczem), spróbuj podłączyć je do swoich głosników jeźeli mają wejście na słuchawki.

(slawex1983) #7

Ha ha. Dzięki. Tak jak kolega wspomniał niektóre głośniczki pozwalają na podłączenie słuchawek. Jest jeszcze jedna możliwość. Jeżeli korzystasz z Windows XP lub wcześniejszych, to być może masz ustawioną na połowę głośność toru wavetable. Sprawdź w menu start\akcesoria\rozrywka\regulacja głośności. Przy okazji wycisz nieużywane tory takie jak. mic, line_in, CD_in, aux.