Za male napiecia / wymiana zasilacza?

Witam posiadam komputer:

#Core 2 Duo E6750

#ASUS Radeon HD4870 512MB DDR5

#CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A

#Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

#2GB ddr2

Problem polega na tym, ze mam za niskie napiecie:

+12V (mam 3.80V)

reszta napiec jest w normie, sprawdzane bylo programem everest, byl takze wkladany jakis inny zasilacz 450 i tez takie male napiecie bylo.

komputer wolno chodzi, czesto wywala programy/gry.

Radeon, az tyle pobiera mocy, ze konieczna jest wymiana zasilacza?

Jakiego podzespolu jest tak niskie napiecie?

czekam na porade

Sprawdż napięcia miernikiem a nie everestem ;] Jakbyś miał na +12v tylko 3,8v to komputer raczej by się nie włączył ;] No i zasilacz bez problemu powinien poradzić sobie z twoja konfiguracją ;]

Gdybyś naprawdę miał 3,8V na linii +12V to komputer w ogóle by się nie uruchomił. Jesli bazujesz na odczytach z BIOSu lub jakiegoś innego programu np. Everest to radzę to traktować z przymrużeniem oka. U mnie na linii +5 BIOS pokazuje że mam +14,43. Jeśli chcesz poznać prawdziwe napięcia to tylko miernik prawdę ci powie. Jak się do tego zabrać? Tu masz przepis: http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia- … ws-40.html

Ale na pewno jest cos nie tak z tym, bo widze jak komputer chodzi, format byl robiony, wywala programy/gry. Niestety nie posiadam miernika :frowning: Wszystko zaczelo sie jak pare dni temu zmienilem karte graficzna (wczesniejsza gf8400gs). Gdy byla stara karta byl uzywany 450W FIRMY MUSTANG. Po zmianie karty i zauwazeniu roznicy w plynnosci dzialaniu komputera (wlasnie zmiana +12V (mam 3.80V) wczesniej wachalo sie od 11~)postanowilem pozyczyc CHIEFTEC 450W lecz nie ma roznicy u mnie, a u innej osoby normalnie pokazuje napiecia :slight_smile: takze bez miernika nic nie zrobie?