Za małe wymagania za dobry sprzęt :P

Witam. Mam taki problem bo kupilem orginalke GTA IV. Wyczytałem na pudłku ze aby gra płynnie chodziła wymagany jest procesor 2 x 1.8 Ghz. Ja mam 2 x 2Ghz. I kłopot w tym taki że komputer nie wykorzystuje drugiero rdzenia. ;/ Czy jest jakis program lub rozwiązanie mojego problemu? Odrazu mówie ze niemożliwe jest zeby była to wina karty graficznej. Grafika jest piękna ale też pięknie muli gre xd.

grafika: GeForce 8500gt 512mb Ramu 2GB. Windows XP i tak wiecej nie pociągnie … POMOCY

jezu grafika jest za słaba gf 8500gt jest za słaby na tą grę

Ja mam 7600GT i mi chodzi.

mam lapka z radeonem 256mb i tez mi chodzi, wiec przestancie gadac glupoty ’ za slaba karta ’

Ale nie rozumiem: jak to nie wykorzystuje drugiego rdzenia?

Na 32 bitowym windowsie nic nie korzysta z 2 rdzenia na raz, a już na pewno nie gry których twórcy w ogóle o takich rozwiązaniach nie myślą

Ja mam GeForce 8600GT i Core 2 Duo 2x1,8GHz. Gdy uruchomiłem GTA IV na takim sprzęcie to nawet na minimalnych zacinało się. Rozwiązaniem było podkręcenie procesora do 2,4GHz. Wtedy na rozdziałce 800x600 i detalach na medium było bez zacinań. Myślę, że u ciebie będzie podobnie. Masz albo delikatnie za słaby procesor albo tą grafike. Spróbuj jeszcze z najnowszym patchem do tej gierki, bo nieźle przyspiesza jej działanie.

Czyli jak gra ma wymagany np. procesor minimum 2.5GHz a ja mam 2x1.8 to mimo iż teoretycznie ten procesor jest dobry to w rzeczywistości w tej grze się nie sprawdzi? I czy skoro system 32 bitowy nie wykorzystuje obu rdzeni naraz to z którego korzysta głównie?

myślę ze to jednak niedopaczenia twórców gry ;/ Jeśli robią już gre ktora wymaga procesora z 2 rdzeniami powinni zadbać nie tylko o 1 model który im sie uwidział. Pozatym większość osób posiada 32 bitowy system. Na 64 bity jest mało gier :] Widać będzie czeba czekać az wyjdzie Vienna Lub zaopaczyć się w nowy sprzęt… Wielkie dziei za pomoc :]

Temat do zamknięcia. A pan Wiktor96 powinien się nie wysławiać jeśli nie wie…

Dodane 03.03.2009 (Wt) 18:47

antionino teoretycznie korzysta zawsze z pierwszego rdzenia. Lecz przy większej ilości uruchomionych programów odpala sie drugi rdzeń. Takprzy ok 95% wykorzystania pierwszego. Ale co z tego jeśli wtedy nie da sie wykorzystac mocy obu rdzenii :frowning:

Ja jeszcze dodam coś a mianowicie w EVEREŚCIE w zakładce procesor jest wykorzystanie obu rdzeni i mam czasami wykorzystany jeden rdzeń na 3% a drugi na 4% więc chyba korzysta z dwóch rdzeni? A jak się niemylę mam 32 bitowy Windows…:slight_smile:

Longhorn Tyle że ja mam zablokowany mnożnik taktowania procesora ; /. I na dodatekza słabe chłodzenie. Przy zasilaczu 400W wątpie w takie rozwiąnie ;/

Dodane 03.03.2009 (Wt) 18:52

Antonio a jakiego windowsa masz jeśli windowsa ;P?

Dodane 03.03.2009 (Wt) 18:55

Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:

Mam na myśli Windows XP Professional SP2 oczywiście :slight_smile:

jeśli chodzi ci o GTA IV to bez service packa 3 nie odpali :stuck_out_tongue: a service pack 3 przymula kompa zdeka xd

Ja nie gram w GTA IV, pytam tylko o te wykorzystanie 2 rdzeni :wink:

człowieku co ty gadasz?

moze to ce everest pokazuje na drugim procesorze to tylko przez napięcie … nie wiem napravde nie interesuje się tym tak dogłębnie :stuck_out_tongue: Zapytałem teraz kolegi informatyka. To powiedzial mi żebym ściągnął tego pacha i najnowszzego direct x moze to cos pomoze xd