Za mało miejsca na dysku Windows 7

Witam,

Posiadam Windowsa 7 64bit Ultimate PL, partycja systemowa wynosi 45GB. Niestety jest za mało miescja (wolne jest ok.200MB).

Sprawdzałem zaznaczając wszystkie pliki foldery na dysku c(nawet ukryte) zajmują 23GB. Więc co sie stało z 22GB?

Kosz jest opróżniony, oczyszczanie dysku nie pomogło, defragmentacja też.

Proszę o pomoc. Mam nadzieje ze nie obejdzie się bez powiększania partycji.

Pozdrawiam

Punkty przywracania mogą zajmować dużo-sprawdź i usuń najstarsze(ogranicz,zmniejsz wielkość do ok.1Gb-wystarczy)Zobacz ile zajmuje folder -użytkownika,pobrane,muzyka,zdjęcia,dokumenty i dodatkowo foldery publiczne.Sprawdź foldery innych użytkowników-jeśli ich masz.Zainstaluj CCleaner i nim wyczyść.

A ja się pytam co ty masz na systemóce ? skoro ja mam 29GB z czego wolne 14GB.

Pobierz sobie ten program

http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html

nim usuniesz zbędne pliki,sprawdzisz ile zajmuje miejsca przywracanie systemu,tylko weż sobie rozwiń te strzałeczke jak będziesz pobierał tam jest wersja polska

Dodane 10.11.2011 (Cz) 9:07

jak zainstalujesz programik to klikinij w tę pomarańczową ikonke na pulpicie,otworzy się program TY wybierz u góry Odzyskiwanie miejsca na dysku i tam masz niepotrzebne pliki kliknij w tę pozycje jeśli będą to pozaznaczaj i usuń,tak samo robisz w okienku funkcje systemu windows i stare kopie zapasowe

Tutaj masz poradnik jakbys chciał zmieniać rozmiar partycji

http://programs.pl/forum/showthread.php … me-Edition

a tutaj program do zmiany

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Ciekawym sposobem jest likwidacja pliku hibernacji. Jeżeli z hibernacji nie korzystasz wpisz w wierszu poleceń komendę: powercfg -h off.

Spowoduje to zwolnie na partycji systemowej miejsca w ilości równej wielkości posiadanej pamięci operacyjnej. Wyłaczyć hibernację mozna również programem Sunrise. Oczywiście gruntowne czyszczenie to podstawa.

Bardzo często przełączam komputer w stan hipernacji (jest to laptop).

Folder Windows zajmuje 12,3GB

Cały folder użytkownicy: 5GB

Pliki programów (x86) i Program files 4,7GB

Dodatkowo jest ukryte dwa foldery MSOCache i ProgramData zajmują 597MB.

Zajęte jest 42,7GB.

Spróbuje zainstalować ten program, później dam znać ci jak.

MSOCache do usunięcia. Są tam pliki tymczasowe instalatora Office.

Jednak hibernacja i uśpienie to dwa różne procesy.“Hibernacja to stan oszczędzania energii przeznaczony głównie dla komputerów przenośnych. Uśpienie zapewnia zachowanie uruchomionych programów, danych i ustawień w pamięci i jest związane z niskim poborem energii, natomiast hibernacja powoduje zapisanie otwartych dokumentów i programów na dysku twardym, a następnie wyłączenie komputera. Spośród wszystkich trybów oszczędzania energii stosowanych w systemie Windows tryb hibernacji zużywa najmniejszą ilość energii. Na komputerze przenośnym hibernację należy stosować wtedy, gdy wiadomo, że komputer nie będzie używany przez dłuższy czas i nie będzie możliwości naładowania baterii w tym czasie.” Sam windows jak na sevena jest OK. Reszta do posprzątania.

Pozdrawiam.