Za mało miejsca na partycji z windowsem

Witam , mam pewien problem …

Kilka dni temu zainstalowałem Windows 7 Ultimate 64bit. na partycji mającej tylko 20GB…

Nie wiedziałem że będzie aż tak źle instalując na tej partycji. Aktualnie zostało mi na niej już tylko 2 Gb . Chciałem zainstalować Service pack do widnowsa ale przy instalacji wystąpił błąd że za mało miejsca gdyż wymagane jest co najmniej 8gb. I teraz nie wiem co z tym zrobić. Nie chciałbym utracić wszystkich danych i programów które zainstalowałem na tym windowsie w partycji systemowej. I proszę o pomoc w tej sprawie. Mam jeszcze 4 partycję w tym jedną która ma 90gb i chyba ją sformatuję i chciałbym do niej jakość przenieść wszystko co mam w partycji z windowsem ale nie wiem jak.

Po co ci to? Chcesz tylko mieć kłopoty? To jest beta, jeśli masz ściągnięte aktualne poprawki z Windows Update, to nic Ci ta instalacja pozytywnego nie da.

Do zmiany rozmiaru partycji:

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-M … 15655.html

lub:

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html i też podobno już działa na Windows 64 bit

Opis jak to zrobić tym drugim programem:

http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-p … -vista-xp/

Najpewniejsze narzędzie: http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html - jednak dla mniej doświadczonych trochę bardziej skomplikowane.

Jak już uruchomisz któryś z tych dwóch pierwszych programów, to zrób zrzut ekranu i pokaż nam go tu na forum.

a jak zrobić zrzut ekranu bo się zbytnio nie orientuje w tym .

Dodane 17.01.2011 (Pn) 16:07

już wiem. zaraz będzie zrzut ekrany . :wink:

Na klawiaturze masz klawisz PrintScreen - naciskasz go, następnie odpalasz na Paint , w nim z menu " Plik" - wstaw (lub wklej - nie wiem jak jest u Ciebie) - zobaczysz to samo co masz na ekranie. Do programu możesz obrazek wkleić za pomocą kombinacji klawiszy ALT i V.

Jak już wkleisz to zapisujesz go na dysku (menu plik - zapisz ) i wysyłasz na serwer np. http://img696.imageshack.us/

Na tej stronie wybierasz plik, który masz na dysku szarym klawiszem " Browse" i następnie niebieski " Prześlij teraz" Jak już się załaduje na dole masz kilka linków, wklej na forum ten oznaczony " Minitura Forum"

http://www.speedyshare.com/files/26313986/SCREEN.jpg

Moim zdaniem powinieneś przenieść wszytko z partycji D na F, usunąć partycję D i ‘‘złapać’’ prawy koniec partycji C i przeciągnąć aż do momentu w którym zetknie się z partycją E.

W ten sposób powiększysz partycje c o 50GB, czyi razem będzie miała ok 70GB - w sam raz na system plus oprogramowanie.

Bardzo ważne!

Przed wszelkimi zmianami na partycjach przeprowadź czyszczenie dysku ze śmieci - np. programem CCleaner oraz zrób dokładną defragmentację

Uważam, że powinieneś pozbyć się partycji “D” - Filmy" - przenieś z niej filmy na “F” następnie z poziomu tego programu ją skasuj - pamiętaj - po przeniesieniu filmów (kliknij na nią jeden raz przycisk “Delete” u góry) i miejsce, które odzyskasz przydziel dla partycji “C” i “E”

Lub: możesz też ją zmniejszyć - (kliknij na “D” następnie “Resize/Move”) i ustaw mniejszą o tyle o ile chcesz powiększyć “C”. Teraz “Apply” i po chwili program zmieni rozmiary partycji. Jak skończy to w drugim etapie o wolne miejsce powiększ partycję “C” - tak samo jak zmniejszałeś “D”

Jak się na jakimś etapie pomylisz to masz przycisk “Undo” kasujący wykonaną operację.

“Apply” zatwierdza to co już zrobiłeś - klikasz na niego dopiero jak jesteś pewny zmian.

Można to wszystko robić w jednym etapie, ale w dwóch jest bezpieczniej.

W drugim przypadku też będzie dobrze jeśli przeniesiesz filmy na inną partycję, po zmianach przegrasz je ponownie na pomniejszone “D” - będzie to bezpieczniejsze dla danych.

Poczytaj też ten instruktaż, do którego linka podałem wcześniej.

PS. to jest naprawdę proste, tylko dużo do pisania :wink:

właśnie przenoszę wszytsko z partycji D do F. Ale to prawie 50gb po partycji D przeznaczę w całości na partycję systemową C.

Według mnie partycja E może zostać bo do niej i tak raczej już nic nie przenoszę.