Za malo miejsca na system

Witam,

mam problem zrobilem ostanio format dysku i podzielilem moj maly dysk na partycje jedna 2,5GB na samego windowsa i reszta na druga ale teraz ma mproblem poniewaz z tych 2,5GB nie zostalo juz mi prawie nic:/ a system chce zainstalowac jeszce jakies aktualizacjie:/ i stad moje pytanie co mam zrobic zeby zwiekszyc jakos pojemnosc tej partycji?

Możesz zastosować programy typu partition magic czy paragon… Ale gdy masz możliwość to zrób jeszcze raz format, i zrób większą partcyję i stwórz też jeszcze jedną na SWAP’a… system będzie ci szybciej działał… aha… Dysk na SWAP’a stwórz jako pierwszy… powinieneś poczuć różnicę w pracy :wink:

Pozdrawiam

tak programem paragon partition manager

SWAP? Co to?

SWAP - pamięć podręczna komputera. Automatycznie jest na partycji z systemem, tak więc jeśli skończy Ci się miejsce na dysku z systemem, komputer będzie “zamulał” tak więc proponuję utworzenie partycji SWAP. A co do tematu polecam raczej robienie partycji poprzez ponowna instalację systemu… A paragon czasem potrafi zrobić psikusa… Po jednym jego użyciu sformatował mi partycję i od tego czasu trzymam się z daleka ;D

yh ok dzieki:p ale cos ten nie dziala mi ten paragon:( tzn restartuje sie komputer cos przed wlaczaniem sie sytemu jakies okienko wyskakuje i pisze ze czas pracy 3 sekundy a pozostalo 47 i sie restartuje po tych 3 sekundach:(

No to chyba logiczne, że partycje się nie będą tworzyć gdy system jest włączony tylko podczas startu… Jak ustawiłeś wszystko, resetuje ci komputer i nic nie klikasz… ew. wciskasz potwierdzenia, że chcesz zmienić wielkości partycji… i będzie Ci się resetował… To normalne… Tak mi sie wydaje ale nie wiem dokładnie bo nie widzę tego ;D

to jest znacznie za mała partycja nawet na partycje systemową.

Bez ponownej instalacji systemu :

pobierz narzędzie

:arrow: GParted 0.3.4-8 następnie po przeczytaniu opisu tegoż narzędzia,uruchom komputer z płytki.

Możesz powiększyć partycje systemową kosztem “drugiej” .

obejrzyj również demonstracje _niesugerując sie tytułem_

klik

hm… sprobuje go urzyc bo ten paragon mi sie wlacza przy re starcie po pracuje z 8-9sekund is ie restartuje:/ a ten ile powinna miec partycja systemowa? chce zaznaczyc fakt iz moj dysk to tylko 10gb:p wiec wiecie a chcialem miec tak ze jak by format czy cos to tylko system i zawsze pare gb na drugiej partycji na jakies inne rzeczy

wiec nie baw sie w dzielenie na partycje itp., bo nie masz co dzielić :?

jedyne rozwiązanie to "uzbierać " parę groszy i kupić coś większego :smiley:

SWAP to plik wymiany, wykorzystywany gdy braknie pamięci RAM

Pamięć podręczna to cache.

Więc co nieco mylisz pojęcia.

mam jeszcze 20gb ale on ma jakies sektory pouszkadzane:/

ja bym polecał nie pawić sie programami tego typu nailepjej zrub reinstalke windowsa tylko daj mu więcej miejsca na twardym nie zapominaj ze programy zapisują sie na partyci z systemem w program files ja mam osobiście dysk 60 na windowsa dałem 20gb ( smiga jak szalony ) a na smieći np mp3 mam 40 gb a co do aktualizacj to mam je wyłączone a jak jusz mam pobrać to sam wybieram jakie chce

Większośc programów w czasie instalacji pozwala na wybór miejsca w którym chcesz go zainstalować, więc nie opowiadaj tego typu historii. Nikt nie każe ci instalować oprogramowania w lokalizacji domyślnej :!:

dobrze muwisz ale jeżeli ktoś pobiera aktualizacje to chyba 2,5 gb mu nie starczy ??

Oty z tematu kosz.