Za mało pamięci lub miejsca na dysku, aby uruchomić Word

Ot problem:

kyvkbzm75i3w87a.jpg

Pojawia się, rzecz jasna, gdy uruchamiam program Word (2007).

Mam:

13,1GB Wolnych na dysku głównym.

Windows 7.

http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/wordcreate/thread/166f4778-ebf2-417d-9c5a-1e17ea87e3cb

  1. Clear your TEMP folder. With all programs closed, click Start and type in %TEMP% in the Run box. Use CTRL+A to Select All, then hold the SHIFT key down and hit DEL and confirm. There may be some files still in use that you need to Skip, but try to get as many as you can

  2. If you have a previous version of Office or any Office viewer installed, uninstall them.

Jeśli to nie pomoże to spróbuj tak:

Panel Sterowania -> Dodaj lub Usuń Programy -> Zlokalizuj swoją instalację Office -> Kliknij prawym myszy i wybierz Zmień -> Wybierz opcję Napraw.

Sorry bro, nie pomogło.

Żadna z tych dwóch możliwości? A spróbuj utworzyć nowe konto użytkownika i tam spróbuj otworzyć Word-a.

Też to samo.

Witam.

A próbowałeś odinstalować całość i ponownie zainstalować?

Pozdrawiam.

http://www.windowsbbs.com/other-software/15671-word-error-message-there-not-enough-memory-disk-space-run-word.html

Normal.dot to plik, który przechowuje template nowo otwieranego pliku Word, więc śmiało możesz go usunąć.

W Word 2007 ten plik ma rozszerzenie dotm i znajduje się w folderze %AppData%\Microsoft\Szablony.

no i jakieś postępy? Bo mi właśnie to samo się wydarzyło… Czyściłam dysk… przywracałam system… naprawić się nie da pliku… nie wiem co się dzieje :confused:

jakieś kolejne rozwiązania?

@dropgirl1

W odpowiedzi na Twój priv. To może być plik Normal.dot lub Normal.dotm (zależy od wersji Worda). Być może ten plik jest u Ciebie ukryty. Jaki masz system operacyjny? Otwórz folder %AppData%\Microsoft\Szablony, a następnie w menu wybierz Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok i wybierz Pokaż ukryte pliki i folder. Możesz też odznaczyć Ukryj chronione pliki systemu jeśli wariant z ukrytymi plikami i folderami nie zadziała. Jak plik Normal.dot się pokaże to go usuń. Później możesz sobie z powrotem ustawić, że ukryte pliki i foldery mają być niewidoczne.

Innych pomysłów nie mam. To co podawałem znalazłem w internecie. Sam takiej sytuacji nie miałem.

:frowning: usunęłam… najpierw normal.dot(m), który był widoczny, później okazało się, że jeszcze się ukrywał taki… usunęłam, ale że tak powiem lipa… :confused: system operacyjny m XP… najgorsze, że nie mogę odinstalować Office… :confused: dziwne, pierwszy raz się z tym spotykam… a od wielu lat mam do czynienia z komputerami… czyli czeka mnie piękny format?? :(:(:frowning: buu

Nie napisałaś jaką masz wersję Office. Tutaj jest opisane jak odinstalować Office 2007 ręcznie http://support.microsoft.com/kb/928218 (jest to trochę roboty). Ale najpierw spróbuj użyć tego narzędzia Fix It , które jest tam podane. Oczywiście jeśli masz taką samą wersję Office.

i jak pomogło coś bo ja mam ten sam problem #-o

A spróbujcie zrobić tak:

Uruchom -> winword /a

Jak to nie zadziała to wówczas:

Uruchom -> winword /safe

niestety… :confused: ani winword / a ani to drugie nie działa… komunikat nadal się pojawia… :confused: próbuję ręcznie… zobaczymy…

Dodane 23.12.2010 (Cz) 23:58

no i udało sie odinstalować… poprzez fix it… ale ponowna instalacja jest nie bardzo mozliwa… czegos tam nie ma… :confused: ale cos juz ja wymyślę… działać musi!!

Cirmius , dropgirl1 , czy aby na pewno oryginały?

MałyMiękki nie zablokował? :wink:

Mam rozwiązanie, które mi pomogło Jest ryzykowne.

 

Na swoim głównym koncie, na którym występuje problem uruchom rejestr:

 

  1. Start, uruchom wpisz  regedit

  2. Wyeksportuj rejestr dla bezpieczeństwa

  3. Kliknij Plik, eksportuj, wpisz nazwe i zapisz np na Pulpit. ( Później można przywrócić rejestr klikając na ten wyeksportowany plik 2 x lewym przyciskiem myszy)

  4. Następnie wykonaj jak poniżej:

 

Znajdź klucz w rejestrze:

 

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-21-1123561945-1935655697-1060284298-1003\

Components\AD95649F068525549B26938D7D18FEA7"

 

Należy usunąć ten klucz

 

Może być tam identyczny klucz lub bardzo podobny.

Cześć. Miałem ten sam problem.
U mnie zablokował się Word 2013 na Win8.
Wyczytałem że problem jest przez to że Word z jakiegoś powodu ma zablokowany dostęp do folderu lub plików o których piszecie powyżej. A informacja którą wyświetla jest bardzo myląca. Moja opcja była taka żeby uruchamiać Worda jako administrator wtedy będzie miał dostęp do wszystkiego. W każdym razie u mnie działa. Pozdrawiam.

Ludzie, po co wy odkopujecie 7 letnie tematy?

Witam
Skoro po siedmiu latach trafiłem na to forum to znaczy że jest potrzebne. A
skoro forum pozycjonuje się wysoko w gogle więc na pewno nie jeden trafi na
to forum z tym problemem.
Pozdrawiam

napisał:

Witam.
I bardzo dobrze że ktoś odkopał.
Właśnie miałem ten sam problem w Word 2016 Office 2016.
I nic już nie pomagało.
Powyższe rozwiązanie :uruchomić jako administrator pomogło.:slight_smile: