Za mało pamięci na dysku c do instalacji systemu

Witam mam windows xp a chcę sobie zainstalować windows 8 ale na dysku c jest za mało miejsca aby to zrealizować i chcę się dowiedzieć jak zrobić żeby zabrać pamięć z dysku d na c. POMOCY

Nie wiem jak masz podzielony dysk na partycje więc strzelam w ciemno, najpierw zmniejsz partycję D a następnie wolne miejsce dodaj do partycji C :slight_smile:

Do wykonania tych operacji możesz skorzystać z programu EASEUS Partition Master

Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian na dysku zdefragmentuj partycję której rozmiar będziesz zmniejszał i tej którą powiększysz.

Oczywiście zrobienie backupu danych jest zalecane.

Już wcześniej się zorientowałem że można tak zrobić, ale wielkie dzięki za chęcie :slight_smile:

A i teraz jeszcze z innej beczki bo chcę mieć te dwa systemy na jednym xp na drugim windows 8 i każdy na innym dysku i jak zrobić żeby włączało się takie powiadomienie przy starcie który chcę włączyć system bo zawsze włącza mi się xp

Jeżeli masz zainstalowany na jednym dysku bądź partycji system Windows XP to na drugim dysku/ partycji instalujesz system Windows 8 i to wszystko.

Podczas startu komputera będziesz miał możliwość wyboru który system chcesz uruchomić.

Ważna jest tylko kolejność instalowania systemów, najpierw starsze później nowsze w przeciwnym razie będziesz się bawił w odzyskiwanie bootloadera nowszego systemu.