Za mało pamięci na dysku c do instalacji systemu


(adi0922) #1

Witam mam windows xp a chcę sobie zainstalować windows 8 ale na dysku c jest za mało miejsca aby to zrealizować i chcę się dowiedzieć jak zrobić żeby zabrać pamięć z dysku d na c. POMOCY


(rgabrysiak) #2

Nie wiem jak masz podzielony dysk na partycje więc strzelam w ciemno, najpierw zmniejsz partycję D a następnie wolne miejsce dodaj do partycji C :slight_smile:

Do wykonania tych operacji możesz skorzystać z programu EASEUS Partition Master

Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian na dysku zdefragmentuj partycję której rozmiar będziesz zmniejszał i tej którą powiększysz.

Oczywiście zrobienie backupu danych jest zalecane.


(adi0922) #3

Już wcześniej się zorientowałem że można tak zrobić, ale wielkie dzięki za chęcie :slight_smile:

A i teraz jeszcze z innej beczki bo chcę mieć te dwa systemy na jednym xp na drugim windows 8 i każdy na innym dysku i jak zrobić żeby włączało się takie powiadomienie przy starcie który chcę włączyć system bo zawsze włącza mi się xp


(rgabrysiak) #4

Jeżeli masz zainstalowany na jednym dysku bądź partycji system Windows XP to na drugim dysku/ partycji instalujesz system Windows 8 i to wszystko.

Podczas startu komputera będziesz miał możliwość wyboru który system chcesz uruchomić.

Ważna jest tylko kolejność instalowania systemów, najpierw starsze później nowsze w przeciwnym razie będziesz się bawił w odzyskiwanie bootloadera nowszego systemu.