"Za mało pamięci" przy kilku procesach

Witam,

Niedawno przeniesiono mi system Windows 7 na dysk SSD i śmiga jak szalony. Problem jest jednak z ilością pamięci. Posiadam laptop: SAMSUNG RV510, 3 GB RAMu i 2,30 GHz.

 

Oddając laptop do zrobienia, powiedzieli mi że włączyli mi “stronicowanie pamięci” (z tego co pamiętam). Obecnie jak mam załóżmy włączony program kED, Outlooka i Chrome’a z 4 zakładkami pojawia się często następujący komunikat:

 

image.png

 

Jest to dość upierdliwe i często zdarza się informacja, że Chrome’a przestał odpowiadać i zostanie zamknięty. Wiem, że Chrome mocno ciągnie zasoby pamięci komputera, ale na 4 zakładkach? Nie wiem czy nie stronicowanie coś tu nabroiło.

Podobno mogę jeszcze 1 GB Ramu dodać, pytanie tylko czy to jedyne wyjście z tego problemu?

 

Dzięki za radę i pomoc.

Pozdrawiam,

Cosiek

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preventing-low-memory-problems#1TC=windows-7

A nie, że “wyłączyli plik stronicowania” ?

Jeśli jest wyłączony to go włącz.

Nie dość, że włącz (w oknie Pamięć wirtualna), to jeszcze go ustaw tak, aby kropka była na Rozmiar niestandardowy , potem wpisz Rozmiar początkowy i maksymalny taki sam (dla dysków SSD to ważne!), czyli np. 2048 MB (przy 3 GB RAM), naciśnij Ustaw , wszystko potwierdź OK i restart komputera. Tak pozbędziesz się tego komunikatu.

Dzięki za pomoc