Za NAT'em jak to obejść?

(Sandall) #1

Witam,

mam problem z portami i grą, posiadam inernet radiowy który w domu jest rozprowadzony przez router na 2 kompy, mimo że mój provider mówi mi że oni żadnych portów nie blokują, a na routerze są wprowadzone jako odblokowane, to nadal porty które mi są potrzebne są zablokowane, wiem tylko tyle że jestem za NAT'em ale niemam pojecia co to jest, i czy da sie to wyeliminować, bo np: bardzo mi to przeszkadza w grze w której praktycznie nie mogę grać, bo mam co chwile konflikty z kimś i nie mogę grać bo są lagi, Proszę o pomoc i bardzo dziekuję za wszelkie rady, Pozdrawiam.

(fiesta) #2

To znaczy że nie masz zewnętrznego adresu IP, na zewnątrz widać tylko IP Serwera.

(Sandall) #3

czyli nie moge nic zrobic?

(ADR1991) #4

Podłącz komputer bezpośrednio do internetu. Jeśli gra będzie lepiej działać to znaczy, że router jest źle skonfigurowany.

(kamil_w) #5
  • menu start

• uruchom

• wpisujesz cmd

• w okienku konsoli wpisujesz:

ipconfig

• pokaże ci się twoje wewnętrzne IP

• przejdź do strony konfiguracji routera

• znajdź sekcję odpowiedzialną za przekierowywanie portów (np. w routerach Linksys Wag200 jest to zakładka o nazwie "Applications & Gaming"

• tu wpisujesz wcześniej sprawdzony adres IP twojego komputera i port, z którego korzysta twoja gra (musisz się dowiedzieć jaki to port).

• zatwierdzasz zmiany

Po tych czynnościach powinno wszystko działać.

(Sandall) #6

napisałem przecież że jest skonfigurowany dobrze router, problem polega na tym ze jestem za NAT'em, i to ze odblokuje u siebie porty nic nie pomoze

(kamil_w) #7

Nie. Napisałeś, że porty są skonfigurowane, a nie że są dobrze skonfigurowane. :wink: A próbowałeś bezpośredniego połączenia? Nie przez router.

(Sandall) #8

po bezposrednim polaczeniu nic sie nie zmienilo

(kamil_w) #9

czyli nic nie wskórasz.

(fiesta) #10

Nie tak do końca, zawsze można się postarać o zewnętrzne IP u providera, ale będzie się to przeważnie wiązać z dodatkową opłatą przy abonamencie.

(roobal) #11

Ponieważ, jak pisał administrator sieci/konsultant (nie wiem z kim rozmawiałeś), jesteś za NATem, co oznacza, że operator przydziela Ci prywatny adres IP, natomiast Ty podłączając router, jesteś za kolejnym NATem.

Pozdrawiam!

(Sandall) #12

no wlasnie, dzwonilem do nich i za taki adres IP chca dodatkowo 5zl za miech, duzo to moze nie jes, ale takie rzeczy to powinni odrazu mowic, a nie jak juz podpiszesz umowe.

(kamil_w) #13

O takie rzeczy pyta się przy rozważaniu podpisania umowy, bo chyba żaden usługodawca nie wspomni o wadach swojej usługi jeśli się o nie nie zapyta.

(Sandall) #14

no moze masz racje, tylko ze poprostu mialem juz u 3 innych operatorow neta i zaden nie robil takich numerow, wiec nawet nie przyszlo mi do glowy przed podpisaniem aby spytac, tak czy siak wlaczyli mi juz to i jest wszystko OK. dzieki za pomoc.