Za NAT'em jak to obejść?

Witam,

mam problem z portami i grą, posiadam inernet radiowy który w domu jest rozprowadzony przez router na 2 kompy, mimo że mój provider mówi mi że oni żadnych portów nie blokują, a na routerze są wprowadzone jako odblokowane, to nadal porty które mi są potrzebne są zablokowane, wiem tylko tyle że jestem za NAT’em ale niemam pojecia co to jest, i czy da sie to wyeliminować, bo np: bardzo mi to przeszkadza w grze w której praktycznie nie mogę grać, bo mam co chwile konflikty z kimś i nie mogę grać bo są lagi, Proszę o pomoc i bardzo dziekuję za wszelkie rady, Pozdrawiam.

To znaczy że nie masz zewnętrznego adresu IP, na zewnątrz widać tylko IP Serwera.

czyli nie moge nic zrobic?

Podłącz komputer bezpośrednio do internetu. Jeśli gra będzie lepiej działać to znaczy, że router jest źle skonfigurowany.

  • menu start

  • uruchom

  • wpisujesz cmd

  • w okienku konsoli wpisujesz:

    ipconfig

  • pokaże ci się twoje wewnętrzne IP

  • przejdź do strony konfiguracji routera

  • znajdź sekcję odpowiedzialną za przekierowywanie portów (np. w routerach Linksys Wag200 jest to zakładka o nazwie “Applications & Gaming”

  • tu wpisujesz wcześniej sprawdzony adres IP twojego komputera i port, z którego korzysta twoja gra (musisz się dowiedzieć jaki to port).

  • zatwierdzasz zmiany

Po tych czynnościach powinno wszystko działać.

napisałem przecież że jest skonfigurowany dobrze router, problem polega na tym ze jestem za NAT’em, i to ze odblokuje u siebie porty nic nie pomoze

Nie. Napisałeś, że porty są skonfigurowane, a nie że są dobrze skonfigurowane. :wink: A próbowałeś bezpośredniego połączenia? Nie przez router.

po bezposrednim polaczeniu nic sie nie zmienilo

czyli nic nie wskórasz.

Nie tak do końca, zawsze można się postarać o zewnętrzne IP u providera, ale będzie się to przeważnie wiązać z dodatkową opłatą przy abonamencie.

Ponieważ, jak pisał administrator sieci/konsultant (nie wiem z kim rozmawiałeś), jesteś za NATem, co oznacza, że operator przydziela Ci prywatny adres IP, natomiast Ty podłączając router, jesteś za kolejnym NATem.

Pozdrawiam!

no wlasnie, dzwonilem do nich i za taki adres IP chca dodatkowo 5zl za miech, duzo to moze nie jes, ale takie rzeczy to powinni odrazu mowic, a nie jak juz podpiszesz umowe.

O takie rzeczy pyta się przy rozważaniu podpisania umowy, bo chyba żaden usługodawca nie wspomni o wadach swojej usługi jeśli się o nie nie zapyta.

no moze masz racje, tylko ze poprostu mialem juz u 3 innych operatorow neta i zaden nie robil takich numerow, wiec nawet nie przyszlo mi do glowy przed podpisaniem aby spytac, tak czy siak wlaczyli mi juz to i jest wszystko OK. dzieki za pomoc.