Za słaby komputer by odtwarzać muzyke i coś dodatkowego

Dzień dobry

Mam słabiutkiego laptopa (nie mam pixel shadera 1.1) i zazwyczaj słucham na niem muzyki, ale gdy włączam coś innego (nowa zakładka w firefoxe, nowa strona w firefoxe, włączam “mój komputer”) jest lekka za wiecha w utworze bo komputer nie wyrabia. Chcial bym sie dowiedzieć czy można to tak zrobić żeby komputer przekładał odtwarzanie muzyki ponad wszystko kosztem pracy innych programów, żeby muzyka sie nie zacinała nawet gdyby to oznaczalo 7 razy dłuższe włączanie nowej zakładki czy coś (nie na widzę gdzy muzyka mi sie pieprzy).

Odtwarzam muzykę przez firefoxa.

zmień odtwarzacz na AIMP .

jak to nie pomoże wyłącz obramowania zmien na 16 bit i zwieksz rozmiar bufora.

jeżeli masz zasmiecony system użyj programów do optymalizacji.

cleaner

glary utilities

zdefragmentuj dysk auslogic dusc defrag.

również kiedyś miałem z tym problem na starym kompie ale to powinno pomóc.

do tego możesz zainstalować jakiś odchudzony system.

i menadzer zadan w system explorer możesz na stałe zmieniać priorytet aplikacji, i np aimpa możesz ustawić na wysoki.

ale to już w ostateczności;]

Dodane czwartek, 31 stycznia 2013, 02:25

jak masz włączone GG skype itp to je wył jeśli działają w tle zwolni to pamiec ram.

zmień przeglądarkę, firefox jest bardzo zasobożerny,wypróbuj Debiana jakąś stabilną wersję jądro skompiluj pod Twoją maszynę i zobacz jak długo Twój sprzęt jeszcze będzie dobrze służył.

firefox potrzebuje mocniejszego CPU ale mało ramu a chrome odwrotnie takie jest moje zdanie;]

Proponuję Operę. :slight_smile:

Jaki masz CPU, ile ramu?

AdBlock do przeglądarki, wyłączy wszystkie zamulacze. Flash - zmień jakość odtwarzania (w końcu podejrzewam, że słuchasz muzyki a nie ją “oglądasz” na średnią lub małą. Możesz spróbować w Managerze zadań ustawić przeglądarce priorytet na Czasu rzeczywistego (prawym na procesie, Priorytet). Dodatkowo WTW zamiast Gadu, albo nawet GGLite. Do muzyki z kompa Foobar.

akurat jak zmniejszy jakość filmu dajmy na to youtube jakość dziku także się pogorszy :stuck_out_tongue: co do problemu jaki to komputer ile ram i jaki procesor