Za słaby PC do Warzone?

Witam, tak jak w temacie mam problem z Call of duty warzone a mianowicie, z tego co patrzyłem na wymagania tej gry to raczej na minimalnych detalach powinno działać a niestety tak nie jest. Gra się odpala normalnie mogę działać i tak dalej ale gdy przechodzę do rozgrywki strasznie sie zacina a fps’y skaczą jak szalone, próbowałem włączać opcje vsync i coś tam to dało ale to nadal nie było to. Specyfikacja komptera to:
Grafika: xfx rx470 4gb bw
RAM: 8gb ddr3
CPU: i5 4590 3.30 turbo 3.7
Zasilacz 620w modecom carbon
Sterowniki również są aktualne windows zaktualizowany

Komp jest w porządku choć RAMu troszkę mało, procka troszkę mało i troszkę mało pamięci karty, ale w zasadzie na minimalnych ma to mieć stabilne 60FPS.

HDD? If yes, dont joke please. :wink:

Nie siuraj, jutro złożę kompa to Ci pokaże co HDD w takim identycznym setupie potrafi.

Tak to dysk hdd sata III ale nie wiem czy to ma aż tak duże znaczenie i zdaje mi sie, że kolega panicagaming wyjaśnił

Fakt ramu jest troszke mało ale daje rade, w ustawieniach warzone na nie całkiem minimalnych ustawieniach złużyte jest 2500 pamięci grafiki może “dupy nie urywa” ale powinno dać radę sądząc po grafikach zawartych w wymaganiach (sory za kolokwializm :smiley: ) a i cpu dziala automatycznie więc jeśli potrzebuje więcej mocy to ją pobiera, ale to pewnie wiesz

Vram, a ram to 2 rożne sprawy.

Pewnie ma, ta gra chyba przekroczyła już 200 GB na dysku, taki mutant ma prawo wariować przez doczytywanie z powolnego hdd.
Zobacz zresztą, czy nie skacze do 100% w czasie gry.

Poczytałem trochę informacji na temat spadków FPS na różnych forach większość problemów przy słabszych komponentach PC dotyczy pamięci ram, najwidoczniej 8gb ramu jest to zdecydowanie za mało. Problem zostaje rozwiązany przy 16gb ram, więc jedyne co mi pozostaje to upgrade komputera. Dziękuje wszystkim za poświęcony czas.

Głupota, wystarczy dobrze ogarnięty komp i na 8GB daje rade bez spadków, ale tak, dołożenie RAM to najprostsze rozwiązanie.

Ram pomoże, ale Ssd tez bym nie odrzucał, głównie chodzi o swap, ale różnica jest widoczna gołym okiem. (217) Call of Duty Warzone SSD VS HDD - YouTube