Za słaby zailacz?

Hej!

Od jakiś kilku miesięcy mam dosyć spory problem z komputerem, mianowicie wyłącza się podczas gry. Nie wiem czy każda gra ma inny poziom 'zasobożerności", ale problem pojawia się nawet gdy siostra próbuję zagrać w Simsy 3, lub którykolwiek z dodatków. Objawy zawszę są takie same: po ok 5 minutach gry, czasem więcej, max do 10 minut komputer po prostu się wyłącza. Taki sam problem powtarza się z nowym Battlefieldem, MW2, czy Borderlands, co ciekawe problem WCALE nie występuje podczas gry w Legue of Legends. Przy pomocy kolegów bardziej obytych w temacie, zdiagnozowałem, że to wina zasilacza. Przy konfiguracji Intel Pentium III Xenon, 2,8 Ghz i Radku HD4850 1gb mam fabryczny zasilacz (400w), który miałem już z obudową Chiefteca SH-01B. W najbliższych planach mam zamiar kupić Black Opsa i nie chcę znowu przejechać się jak Zabłocki na mydle. Przed tym planuję kupić zasilacz 600w, myślałem nad takim czymś http://www.saturion.pl/index.php/produc … ilent.html czy są jeszce jakieś inne korzystniejsze opcje? Jeżeli wygląda to Wam na jakiś inny problem niż zasilacza, też możecie podzielić się spostrzeżeniami.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Kuba.

PS. Nie wiem czy komponenty jakie podałem wystarczą do rozwiązania problemu, jeśli nie proszę o zwrócenie mi uwagi.

Przetestuj pracę komputera używając program Orthos. Program obciąża CPU, RAM. Jeśli zacznie się wyłączać, możliwe że zasilacz nie dostarcza tyle prądu, ile potrzeba. Oczywiście program nie obciąża pracy karty graficznej. Ale moim zdaniem warto spróbować. Test zrób powiedzmy na 1-2 godziny.

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&biw=1408&bih=829&q=orthos&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=31d17d5012af6ee6

A jak ci koledzy doszli, że to zasilacz?

Przeglądali podgląd zdarzeń? Zagłębiali się w zrzuty pamięci (jeśli były)?

Co do samego zasilacza to nie sugeruj się tylko ilością watów, bo ten tracer to 600w widział tylko na obrazku. Jak zajdzie taka potrzeba to weź sobie http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthx … 50902.html lub http://allegro.pl/zasilacz-bequiet-pure … 66228.html .