Za slaby zasilacz?

otoż kupilem komputer a gry w 1 dniu smigaly ze azmilo (chodziaz czasem gry dziwnie sie scinaly a tekstury podrywaly sie). W komputerze mialem wszystkie podzespoly oprucz plyty dzwiekowej gdyz nie moglem znalesc sterow. Gdy je znalazlem i zainstlaowalem, pojail sie problem. Mianowicie w kazdej z gier jaka uruchomie odrazu albo po jakims czasie zaczynaja sie: zwieszki, miganie ekranu, zle kolorowanie tekstur , znikanie obrazu, znikanie tekstor ITP. W world of warcraft nawet caly obraz przeksztalcil sie w stado szalejacych i imgajacych pixeli. te wszystkie objawy nie wygladaja jednak na scinanie sie ze wzgledu zlego sprzetu. Na internecie szukalem porad i znalazlem 1 podobny i koles mial taie same objawy powiedzieli mu ze to zasilacz. I poradzili odlaczenie zbenych pozespolow. Odlaczlem 1 kosc ramu, dzwiekowke, sieciowke i cd rom. po tym zabiegu gry chodza normalnie. I moje pytanie CZy to napewno zasilacz i czy te objawy wskazuja na niego??

Oto konfiguracja kompa

Plyta glowna Gigabyte N650SLI-Ds4l

procek Intel Core 2Quad Q6600 2.4

grafika Gigabyte Geforce GTX 260

pamiec 4GB DDR2

dzwiek Creative audigy SE 7.1

Sieciowka ASMAX

I ZAsilacz Chieftec 500W

Czy ja wiem on raczej nie jest za słaby 500W w takim kompie wystarczy

aha zapomnialem dodac ze te zwiechy czesto koncza sie restartem kompa

A próbowałeś odłąnczyć samą karte muzyczną

jezeli chodzi o to czy karta muzyczna jest uszkodzona to nie ma takiej opcjii :smiley: wydaje mi sie ze po prosty gdzy nie byl okarty to zasilanie bylo na granicy a gdzy ruszyla karta muzyczna to juz zasilanie zostao przekroczone :D:D: tak mysle

najlepiej pożycz od kogoś mocniejszy zasilacz i będziesz miał pewność

zasilacz Chieftec 500W jest wystarczający jeżeli problem pojawił się po wgraniu tych sterowników wymień na inne widocznie nie masz takich jak trzeba, jak wszystko ustawiłeś w grach na max to z grafiką będą robić się problemy

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii.

Aby dowiedzieć się czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052


Podaj też napięcia z biosu (okno PC Health Status).

zaraz wstawie a z ciekawosci wyciaglem karte sieciowa mysleac ze 1 urzadzene mniej a zapasy mocy bedzie troszke wiecej. Wlaczylem HL2 i nie bylo zadnych problemow teraz instaluje wowa zobaczymy czy wyskocza e pixele :D:D:D:

cosik_ktosik zrobilbym ten zrzut ale jak chce otworzyc lik tym programem pisze ze nie mamu prawnien do otwarcia tego pliku

Plik DMP przejmij na własność.

Daj te napięcia z biosu.

nie wiem jak przejac je na wlasnosc szukam w google robie jak tam pisz ei nie mam dostepu :frowning:

A oto napiecia

Vcore 1.020V

DDR21.8V 1.952V

+3.2V 3.312V

+12V 1192V

dzisiaj ten blad wyskoczyl mi juz 4 razy i to podczas gry w wowa musi to byc zwiazanechyba cos z grafa moze dostaje za malo amu :DD:

A gwarancji nie masz???

MAm gwarancje tylk oze ja mieszkam w bielsku a kupilem na gieldzie w katowicach i nie chce mi sie tam ejchac i musze byc pewny czy to zasilacz:D:D:

Napięcie na linii +12V niby w normie, Napięcie na linii +3.3V poza normą.

Ale dokładnie napięcia się sprawdza dobrym miernikiem cyfrowym w spoczynku i w stresie.

Na płytach Gigabyte czujniki lubią przekłamywać.

i czy to moze byc powod??? okrylem tez dzisaij straszne nagrzewanie sie procka :frowning:

nie wiem juz co mam robic kupilem kompa w tamta sobote a jeszcze nie mialem dnia zebym po prostu go uzyl bez zadnego kompinowania a wieccie wkurza mnie jak mi nie dziala sprzet za ponad 2tys kasy. juz ze strym kompem nie mialem takich jaj jak z tym GRRRRRRRRRRR

3.312V, mieści się w normie, jest w środku tego przedziału: 3,14V-3,47V

(chyba, że werfix źle odczytał).

Jaka jest ta temperatura procesora?

w biosie 38, po wlaczeni windowsa bez obciazenia 47a jak se gierke odpale to juz do 60 dochodzi a pry 55 to juz mi sie minimalizuja dugo okna komp wolo odpowiada. i w tedy zaczynaja sie te dziwne rzeczy w grach w temacie jak goraco dla quad 6600 pokazalem fote

Daj odczyt z programu Everest Ultimate w idle i w stresie. Odczyty temperatur znajdziesz w komputer->czujnik.

Moim zdaniem komputer przegrzewa się.