Za umieszczenie zdjęcia jest jakaś odpowiedzialność Karna?

Czy jak umieszcze zdjęcie kolegi czy będe odpowiadał za to? Czy wogule będzie jakaś odpowiedzialnośc karna? Sąd albo coś w tym stylu?

:-k Jeśli bez jego zgody, to tak :o

No właśnie bez jego zgody. Ale nie obraźliwa forma.

Zapytaj się kolegi czy chce aby jego zdjęcie zostało opublikowane. Chyba, że ten kolega jest osobą publiczną, a ty masz prawa autorskie do zdjęcia to wtedy nie musisz sie Go pytać. :lol:

  1. musisz posiadać prawa autorskie do tego zdjęcia

  2. osoby, które są na nim wyraźnie rozpoznawalne, muszą wyrazić zgodę na publikację

  3. w skrajnych przypadkach, możesz odpowiadać przed sądem, jeśli osoba uzna, że złamałeś/oszkałowałeś jej dobre imię, godność etc. - sprawy zazwyczaj wygrywane przez składających pozew

Zdjęcia qumpla to ja wyciołem ze zdjęcia szkolnego które było opublikowane na stronie szkonej.

Jeśli nie jest obraźliwe, ośmieszające lub naruszające jego godność to chyba możesz je opublikować. Niemniej radze zapytać kupla czy zgadza się w takiej postaci opublikować tą fotke gdzie indziej.

ale kumpel może się wkurzyc i bedziesz miał wtedy kłopoty, tymbardziej jak byś zdjęcie bez jego zgody opublikował na jakis stronkach typu szukam dziewczyn itp. , albo tak jak mój kumpel wziął zdjęcie i opublikował na stronce gejowskiej, i miał problemy potem i to niesamowite, a był to tylko żart, takze przed tego typu zabawami przestrzegam

Ja mam problemy za hackowanie gg w sali informatycznej , lepiej mu buziuchne zamażę .

a do jakich celów chcesz to zdjęcie wykozystać? bo mnie się wydaje że ty wcale nie do dobrych celów to robisz tylko po to żeby np. się na nim zemścić :slight_smile: ale to moje odczucie

dlatego mi sie wydaje ze z tym zdjeciem to do złych celów

A to już Twój problem.

Locked