Za umieszczenie zdjęcia jest jakaś odpowiedzialność Karna?

(Szam1) #1

Czy jak umieszcze zdjęcie kolegi czy będe odpowiadał za to? Czy wogule będzie jakaś odpowiedzialnośc karna? Sąd albo coś w tym stylu?

(Michalkwiecinski) #2

:-k Jeśli bez jego zgody, to tak :o

(Szam1) #3

No właśnie bez jego zgody. Ale nie obraźliwa forma.

(Petro20) #4

Zapytaj się kolegi czy chce aby jego zdjęcie zostało opublikowane. Chyba, że ten kolega jest osobą publiczną, a ty masz prawa autorskie do zdjęcia to wtedy nie musisz sie Go pytać. :lol:

(Monczkin) #5

1) musisz posiadać prawa autorskie do tego zdjęcia

2) osoby, które są na nim wyraźnie rozpoznawalne, muszą wyrazić zgodę na publikację

3) w skrajnych przypadkach, możesz odpowiadać przed sądem, jeśli osoba uzna, że złamałeś/oszkałowałeś jej dobre imię, godność etc. - sprawy zazwyczaj wygrywane przez składających pozew

(Szam1) #6

Zdjęcia qumpla to ja wyciołem ze zdjęcia szkolnego które było opublikowane na stronie szkonej.

(Petro20) #7

Jeśli nie jest obraźliwe, ośmieszające lub naruszające jego godność to chyba możesz je opublikować. Niemniej radze zapytać kupla czy zgadza się w takiej postaci opublikować tą fotke gdzie indziej.

(Idealny3) #8

ale kumpel może się wkurzyc i bedziesz miał wtedy kłopoty, tymbardziej jak byś zdjęcie bez jego zgody opublikował na jakis stronkach typu szukam dziewczyn itp. , albo tak jak mój kumpel wziął zdjęcie i opublikował na stronce gejowskiej, i miał problemy potem i to niesamowite, a był to tylko żart, takze przed tego typu zabawami przestrzegam

(Szam1) #9

Ja mam problemy za hackowanie gg w sali informatycznej , lepiej mu buziuchne zamażę .

(Idealny3) #10

a do jakich celów chcesz to zdjęcie wykozystać? bo mnie się wydaje że ty wcale nie do dobrych celów to robisz tylko po to żeby np. się na nim zemścić :slight_smile: ale to moje odczucie

dlatego mi sie wydaje ze z tym zdjeciem to do złych celów

(fiesta) #11

A to już Twój problem.

Locked