Za wolne łącze przy pobieraniu przez uTorrent

Witam. Mam taki problem, że mam 8 megabitów/s, ale gdy włączę utorrent to maxymalna prędkość z jaką mi się coś pobiera to 300-350kB/s (nawet kopie linuxa, które zazwyczaj pobierały się szybciutko). Dlaczego idzie tak wolno? Mam źle skonfigurowany klient? To przez to że jestem za natem??(Mam neta z kablówki przez router( linksys wrt54gc)) W menedżerze zadań mam w zakładce sieć wyświetla się coś takiego:http://img228.imageshack.us/i/beztytuusut.png/ choć aktualnie pobieram z prędkością 80kB/s i wysyłam 20.

I jeszcze jedno pytanie. Gdy mam uruchomiony utorrent i nawet pobiera 0,5kb/s to muszę czekać z 2minuty aż załaduje mi się jakaś strona :shock: Nawet jak wyłącze klienta nadal muli net :shock: Dopiero po restarcie routera wszystko wraca do normy :roll: O co tu chodzi? Czemu tak się dzieje?

Masz publiczne IP?

I publiczne i wewnętrzne, przecież pisałem że jestem w Nacie

Jakieś propozycje?

Czyli nie masz publicznego. Publiczne !=zewnętrzne i tak, to przez to.

stanek.94 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Już zmieniłem, nie wiem czy na dobry, nie dałem rady nic lepszego wymyśleć :smiley:

Dodane 03.01.2011 (Pn) 19:14

Na jak nie? W NAT mam 162.198.1.2 a ogólnie to 93.105.177.XXX

Porty przekierowałeś?

Pozdrawiam!

Poczytaj co to jest IP publiczne i IP zewnętrzne, bo sam nie wiesz co masz.

Eeee… raczej nie. A jak to zrobić? Mam windows 7

Na routerze, nie w Windowsie.

Pozdrawiam!

Masz linuxa? Nie wyświetla Ci się w utorrencie czasem pomarańczowy trójkącik w prawym dolnym rogu? (Twoja prędkość może być ograniczona czy coś takiego) Czy jest cały czas zielony? Jeśli masz neta z kablówki i jesteś za natem, jednocześnie masz router :arrow: Daj w routerze na enabled opcje uPnp , następnie w systemie Windows , ustawiało się na automatyczny start usługę Host urządzenia uPnp , w linuxie nie wiem jak jest niestety :wink:

Nie mam już linuxa, mam 2 kompy z win 7 ultimate, host urządzenia uPnp ciągle chodzi a w routerze uPnp włączone też cały czas

Dodane 03.01.2011 (Pn) 19:50

co do ip to rozumiem że publiczne czyli zewnętrzne to 93.105.177.XXX, ale w sieci domowej mam przydzielone przez dhcp 192.168.1.2.

A podstawą jest: zmniejszenie upload do minimum (jeżeli nie wiedziałeś)

Tylko że czym będzie mniejsze tym wolniej będzie pobierać:P

ja to zawsze ustawiam tak do 20 kb/s przy łączu 6 mb/s

jak miałem 2 to ustawiałem gdzieś 15 kb/s:P

torrenty czasem neta mulą:P