Za wysoka temp. grafiki w laptopie?


(system) #1

Witam. Jestem posiadaczem Adventa 6555 od ponad roku. Wcześniej tego nie sprawdzałem, ale ostatnio zauważyłem grzanie się podczas grania w FIFĘ 11 na najwyższych detalach. Na pewno planuję wyczyszczenie go w najbliższym czasie, ale jestem ciekawy, czy ogólnie temp. nie jest za wysoka podczas grania, czyli w stresie. Zamieszczam zrzut z Everesta.


(Qba Lukaszczyk) #2

Adwent się skończył :wink:

Laptop nie jest do grania, a jeśli już to zainwestuj w wentylowaną podstawkę. Najlepiej aluminiową i wyprofilowaną, by jak najlepiej odprowadzać ciepło.

A ten laptop to fest Ci się grzeje. Dopóki nie sprawisz sobie podstawki, to nie graj lepiej. Albo będzie "bum".


(stalesz) #3

Zauważ,że obroty wentylatora GPU osiągają tylko 30 %.


(Qba Lukaszczyk) #4

stalesz , słuszna uwaga.

dr_idea , sprawdź, czy nie masz ustawionej w BIOSie opcji oszczędzania energii, albo opcji "wyciszającej laptopa". Mam taką u siebie i polega właśnie na ograniczaniu rpm wentylatorów.


(Piotrkowicz) #5

Mi kiedyś everest skłamał temperaturę o 30 może spróbuj z jakimś innym programem


(kliszka) #6

Temperatury za wysokie ( nawet w stresie ) proponuję wyczyścić laptop i zakupić podkładkę chłodzącą - tak jak zasugerował to wcześniej kolega.


(Omanos Glazik6) #7

Miałem i nadal mam (ale nie używam bo się zużył i muli) laptopa IBM t43. Jak grałem w coś (np. NFS U2) to po ok. godzinie klawisze w pewnych miejscach na klawiaturze robiły się gorące od procesora i karty graficznej (niezbyt miło kładło się na nich dłoń (klawiszach)). Kupiłem podkładkę chłodzącą - która poprawiła chłodzenie jakoś może 20 - 30% (niewiele - ale może dlatego że to była zwykła z wentylatorami a nie porządny ZALMAN za 150zł.). Według mnie laptop nadaje się do przeglądania internetu, oglądania filmów, prac biurowych i dość MAŁO wymagających gier jak Pasjans - oczywiście jak ktoś chce to może grać na laptopie ale po ok. 2 latach częstego grania w wymagające gry latach można zobaczyć szybszy spadek wydajności (tzn. zaczyna zamulać). Do grania dobre są komputery stacjonarne (w miarę dobre i dobrze chłodzone). A w ogóle to wysoką masz temperaturę - postaw garnek i gotuj sobie wodę na laptopie :slight_smile: - u mnie było jak pamiętam góra 75 albo 80 stopni


(system) #8

http://www.notebookcheck.net/Advent-6555.16145.0.html Myślę, że jak najbardziej jest do grania.

Nie mam takiej opcji, ale może znasz jakiś sposób na regulację tych wentylatorów? Speedfan jakoś nie bardzo mi na to pozwala.

-- Dodane 03.01.2011 (Pn) 13:52 --

Po wyczyszczeniu -> http://img211.imageshack.us/img211/7365 ... rd01vw.jpg