Za wysoka temp. grafiki w laptopie?

Witam. Jestem posiadaczem Adventa 6555 od ponad roku. Wcześniej tego nie sprawdzałem, ale ostatnio zauważyłem grzanie się podczas grania w FIFĘ 11 na najwyższych detalach. Na pewno planuję wyczyszczenie go w najbliższym czasie, ale jestem ciekawy, czy ogólnie temp. nie jest za wysoka podczas grania, czyli w stresie. Zamieszczam zrzut z Everesta.

http://img64.imageshack.us/img64/4153/clipboard01bn.jpg

Adwent się skończył :wink:

Laptop nie jest do grania, a jeśli już to zainwestuj w wentylowaną podstawkę. Najlepiej aluminiową i wyprofilowaną, by jak najlepiej odprowadzać ciepło.

A ten laptop to fest Ci się grzeje. Dopóki nie sprawisz sobie podstawki, to nie graj lepiej. Albo będzie “bum”.

Zauważ,że obroty wentylatora GPU osiągają tylko 30 %.

stalesz , słuszna uwaga.

dr_idea , sprawdź, czy nie masz ustawionej w BIOSie opcji oszczędzania energii, albo opcji “wyciszającej laptopa”. Mam taką u siebie i polega właśnie na ograniczaniu rpm wentylatorów.

Mi kiedyś everest skłamał temperaturę o 30 może spróbuj z jakimś innym programem

Temperatury za wysokie ( nawet w stresie ) proponuję wyczyścić laptop i zakupić podkładkę chłodzącą - tak jak zasugerował to wcześniej kolega.

Miałem i nadal mam (ale nie używam bo się zużył i muli) laptopa IBM t43. Jak grałem w coś (np. NFS U2) to po ok. godzinie klawisze w pewnych miejscach na klawiaturze robiły się gorące od procesora i karty graficznej (niezbyt miło kładło się na nich dłoń (klawiszach)). Kupiłem podkładkę chłodzącą - która poprawiła chłodzenie jakoś może 20 - 30% (niewiele - ale może dlatego że to była zwykła z wentylatorami a nie porządny ZALMAN za 150zł.). Według mnie laptop nadaje się do przeglądania internetu, oglądania filmów, prac biurowych i dość MAŁO wymagających gier jak Pasjans - oczywiście jak ktoś chce to może grać na laptopie ale po ok. 2 latach częstego grania w wymagające gry latach można zobaczyć szybszy spadek wydajności (tzn. zaczyna zamulać). Do grania dobre są komputery stacjonarne (w miarę dobre i dobrze chłodzone). A w ogóle to wysoką masz temperaturę - postaw garnek i gotuj sobie wodę na laptopie :slight_smile: - u mnie było jak pamiętam góra 75 albo 80 stopni

http://www.notebookcheck.net/Advent-6555.16145.0.html Myślę, że jak najbardziej jest do grania.

Nie mam takiej opcji, ale może znasz jakiś sposób na regulację tych wentylatorów? Speedfan jakoś nie bardzo mi na to pozwala.

Dodane 03.01.2011 (Pn) 13:52

Po wyczyszczeniu -> http://img211.imageshack.us/img211/7365 … rd01vw.jpg