ZA wysoka temperatura procesora?

Złożyłem nowego kompa i kupiłem procesor AMD 4200 2.2 Ghz Dual Core, jednak martwi mnie temperatura procsora 51-52 C czy to normalne ???

Na BOX-owym chłodzeniu tak.

Mam podobny problem z CPU. Temperatura rzadko spada poniżej 50 C, a jak gram w coś to się potafi do 60 C podnieść.

mój Celeron D 2,4 GHz na BOXowym czasami dochodził nawet do 65*C po zmianie pasty na AS5 temp już nie przekraczała 60 więc na boxie to chyba normalne u celków D

dokladnie mam pentiuma d820 i temp w iddle wynosi 55* w strecie nawet do 65*

Właśnie, że nie…

Mam tego samego procka i na boxowym chłodzeniu w normalnych warunkach, tj. przeglądanie internetu, jakiś film temp procka nie przekracza mi 30 stopni… dodam, że na razie nie mam as5 tylko pastę evercoola

Złączono Posta : 13.09.2007 (Czw) 16:42

chyba że ma te temp w stresie to wtedy tak :smiley:

Athlon-m 3200+ (fsb 400 barton), w stresie 47-48stopni (cnps7000+stg1)

Mam Athlona 5000+ i w stresie bardzo rzadko przekroczy mi 40 stopni.

Na BOX-owym chłodzeniu?? To jak wy to robicie?

a moze masz walniety czujnik ,w jaki sposob sprawdzasz temperatury?

tak na BOX-owych chłodzeniu…

Mam tylko wiatrak 80mm na obudowie, nic po za tym…

Złączono Posta : 13.09.2007 (Czw) 19:28

może koło grzejnika masz komputer, co?? !!

Nie wiem czy mi uwierzycie ale u mnie na E6750 i na Boxowym chłodzeniu jak nic nie robię to temperatura CPU wynosi 18 stopni , a jak gram to wynosi gdzieś koło 30 - 35 stopni

To jaką masz temperaturę w pokoju? Myślę że to błąd czujnika.

No nie wiem ale u mnie w pokoju dosyć zimno , komputer też strasznie zimny jak nic nie robię , a temperaturę sprawdzam w Biosie w Hardware Monitor

ja też sprawdzam w biosie z tym że ja mam z przodu i z tyłu wentyle 120x120

No to gratulacje. Ja też mam Athlona X2 5000 Brisbane i temp w spoczynku około 38-40 stopni a w stresie około 55-57. Boxowe chłodzenie.

Zastanawiam się jak to możliwe że jedni na tym samym chłodzeniu mają niższa o dobre 15 stopni temperaturę. Ja dodam ze na swoim nie zbyt wydajnym procku (athlon2800) i przy założonym ogromnym całym miedzianym chłodzeniu pentagrama(wentyl 120mm) wraz z pastą AS5 mam 35 w spoczynku do 40 w stresie. Coś mi się wydaję że w grę mogą wchodzic przekłamania czujników. Więc na miejscu niektórych bym się tak nie cieszył. Bo jak to niby możliwe żeby ktos miał temperaturę procka 18 stopni. Ja przy bardzo dobrze wentylowanej budzie mam w środku 30 stopni. W pokoju mam koło 22 stopni. Na dodatek jak pisałem mój procek jakimś demonem szybkości nie jest. To im szybszy procek tym chłodniejszy?! :? Nawet jak zdjąłem bok obudowy to temp procka w spoczynku wynosiła 32 stopnie. Na BOX-owym chłodzonku miałem koło 40 stopni w spoczynku. Nie wspominając o tym jak to wyło. :?

Więc naprawdę nie wiem jak niektórzy to robią.

10b1d5ff8ca62cf7.jpg

Masz athlona k7? To temp masz w porządku, u mnie np w spoczynku teraz 37 stopni a w stresie 44, ale w pokoju chłodniej jest (pewnie z 18 stopni) 2,2ghz z k7 na topowym zalmanie pod socket A (niewiele od pentagrama mniejszy). Wielce temp. zależy od napięcia rdzenia na procesorze (w k7 też), tak więc warto próbować szukać najniższego stabilnego napięcia przy tym samym taktowaniu może być i poniżej fabrycznego czemu nie…

A ja mam Intel Core 2 Duo narazie bez o/c i AC Freezer 7, AS5, 2 wiatraki AirGuard + Akasa 80mm i mam temp 27*C przy mozilli, gg, winampie i tlenie :wink: Core Temp jak i Bios pokazują to samo, i mierzyłem miernikiem - te 27*C. :slight_smile:

tech 130nm więcej TDP (wydzielane ciepło nie pobór) i V core

jak masz ClawHammera 2800+ TDP 89W 1,5V

np Orleans 3000+ ma TDP 62W 1,35-1,4V

u mnie wszystko boxowe, idle 31 st ~1000 rpm, włączyłem super pi ok 5-6 min liczy i skacze 37-39 st ~1200 rpm, taktowanie fabryczne 200x9 i napięcie 1,4V, temp w pokoju 17 st.

Lista procesorów Athlon 64