Za wysoki ping

Mam internet u pewnego ISP 1 Mbit/384 (w praktyce 850 kbits na 300 lol ) a problem dotyczy pingu. Za wysokiego pingu. Dla przykładu na dobrym serwerze CS 1.6 mam ping 70-80 podczas gdy każdy inny poniżej 50. 300 metrów ode mnie kolega ma net u tego samego ISP i tą samą opcję. Tam o dziwo na tym samym serwerze (do tego włączony skype lol) ping o 20 mniejszy czyli jakieś 50. Na kompie mam czysto i nie wiem, czemu mam zawyżony ping. Dzwoniłem do biura napraw i ziomek mierzył synchronizacje łącza (?) pomierzył coś tam jeszcze i stwierdził, że u nich wszystko idealnie, linia super itp oraz że ten ping jest w normie :smiley: :smiley: :D. Więc może to słaba jakość linii telefonicznej (w bloku?) albo do centrali 5 metrów dalej heh. ping i prędkość nie zależą od pory dnia bo przeciążenie centrali jest raczej małe (ISP lokalny)

Może masz słabszej jakości kabel lub gorszej jakości kartę sieciową/modem.

Ok to powiem, że pożyczyłem i sprawdziłem u siebie router od tegoż kolegi i pingi te same, sieciówka ta sama od kilku lat a miałem internet kiedyś w tepsie 1Mb i było dużo lepiej niż teraz mam (mniejsze pingi i download spokojnie około 1000 kilobitów a nie coś prawie jak 1 mb hehe). Winny kabel ? Jeżeli kabel to konkretnie który, bo nie wiem. Dzięki

Chodzi mi o ten kabel, za pomocą którego łączysz się z siecią.

Można konkretniej ? :smiley: . Chodzi o kabel telefoniczny w bloku ? Poza blokiem ? A może ten między sieciówką a routerem hehe. Dzięki za pomoc

Chodzi mi o ten, który masz w domu (telefoniczny).

A można w jakiś sposób “zmierzyć” jakość tego kabla ? Zapewne ciągnie się do do skrzynki w piwnicy i jeżeli on jest winny to może dałoby się coś z tym zrobić. Inaczej zawsze net będzie u mnie nie taki jaki bym chciał. Dzięki za odpowiedzi